Kuchnia tutti-frutti

Kuchnia tutti-frutti

29-06-2018

Od zawsze jesteśmy zdania, że każde pomieszczenie domu powinno być lekko modyfikowane z każdą porą roku. Jesienią zazwyczaj lubimy otaczać ciepłymi i często ciemnymi tonami, zimowe wnętrza są za to już nieco jaśniejsze i stonowane. Delikatne pastele idealnie oddają klimat wiosny, a soczyste, wyraźne kolory wpuszczą pełnię lata do każdego wnętrza – dziś jednak uchylimy im drzwi tylko do kuchni.

Na stół marsz!

Stół to najbardziej wdzięczny obiekt zmian – prawda jest taka, że efekt WOW może w tym przypadku wywołać nawet zwykła zmiana obrusu. W tym sezonie wszystkie chwyty są dozwolone, a możliwości multum – wzorzyste lub jednolite pstrokate obrusy, serwety, a nawet powracające do łask ceraty same proszą się na letnie stoły!

We wnętrzarskim designie doszliśmy już do takiego etapu, w którym nie ma czegoś takiego, jak kicz, więc już nie musimy obawiać się odważnych decyzji!

Nie tylko obrus zdobi stół – letni klimat może podkreślić też kolorowa zastawa w postaci identycznego kompletu, albo zupełnie osobnych elementów, które stworzą szalony wakacyjny misz-masz. Modne w tym sezonie są talerze, półmiski, czy kubki w kolorowe motywy roślinne, różnorodne folkowe wzory i abstrakcyjne formy. Każdy element zastawy może mieć inną teksturę – nie musimy już bać się zestawiania wystających wzorków na ceramice z delikatną porcelaną, czy klasyczną emalią na metalowym kubku. Do tego wszystkiego jeszcze pojemniki na przyprawy w zwariowanych barwach – i voila! Stół napawający energią do życia gotowy.

Uwaga, gorące!

Słoneczne lato zajrzy do każdej, nawet najciemniejszej kuchni, również dzięki garnkom, patelniom i czajnikowi w odważnych, radosnych kolorach. W tak miłym dla oka otoczeniu zdecydowanie łatwiej jest znosić upały przy rozgrzanej kuchence!

Po długim gotowaniu czasami trudno jest pozbyć się zapachu jedzenia, co jest niekoniecznie pożądaną rzeczą, gdy temperatura na dworze i w domu wynosi ponad 30 stopni. Najlepszym wyjściem będzie zapalenie kolorowych świeczek o rześkim, owocowym zapachu – wszystko, co zostało w powietrzu po przygotowywanym posiłku szybko przestanie być problemem, a przy okazji nada całemu mieszkaniu wakacyjnego klimatu.

Tutti-frutti na miękko

Małe tekstylia to kolejny element, za pomocą którego bardzo szybko możemy zmienić oblicze prawie każdego wnętrza, a zwłaszcza kuchni. Co zrobić, żeby poczuć się w niej jak na wczasach? Zainwestować w ekstremalnie wygodne kolorowe poduszki na krzesła (koniecznie przywiązywane, chyba, że ktoś lubi robić 200% normy skłonów dziennie), a także odpowiednio oddające zrelaksowany letni klimat fartuch, rękawice i ściereczki kuchenne. W tym przypadku modne są zupełnie te same motywy graficzne, co w przypadku zastawy stołowej, więc bardzo łatwo jest przebrać miarkę dobrego smaku. Można zaszaleć, ale tak na 98%! 😉

Powodzenia!