Akcesoria do układania włosów – idealny prezent na Dzień Matki

Akcesoria do układania włosów – idealny prezent na Dzień Matki

18-04-2019

Nieważne, czy masz długie czy krótkie włosy, czy spędzasz na ich stylizacji 30 minut dziennie, czy miesięcznie – noszenie zimowych okryć głowy niejednemu spędza sen z powiek. Włosy pod czapką się gniotą, aby potem naelektryzowane strzelać prądem i sterczeć we wszystkie strony świata. Doprowadzenie takiej fryzury do ładu to niejednokrotnie prawdziwa sztuka i próba naszej cierpliwości. Na szczęście zima już za nami a wraz z nią potrzeba noszenia czapki. Sprzęt do domowego układania włosów jak lokówka czy prostownica to idealny prezent dla każdej osoby, która w łatwy i szybki sposób chciałaby uzyskać nowy, świeży look bez potrzeby wizyty u fryzjera. Najbliższa okazja aby komuś sprezentować sprzęt do układania włosów? Dzień Matki! Dzisiaj na świeczniku – prostownica!

Lubimy zmiany i różnorodność

Panie z prostymi włosami pragną mieć fale, a te o kręconych włosach chciałyby w końcu wygładzić niesforne pukle. Dzisiaj możemy uzyskać efekt idealnie prostych włosów i naturalnych skrętów w domowym zaciszu, co oszczędza nam czas i pieniądze. Dodatkowo producenci oferują sprzęty, które jednocześnie mają funkcję prostowania i kręcenia włosów. Nie zrażajmy się – pomimo, że początki używania takiego sprzętu mogą wydawać się skomplikowane, to szybko nauczymy się jak z nich korzystać w łatwy, szybki i efektywny sposób.

Jak dbać o włosy podczas używania prostownicy?

Jest kilka zasad, które warto przestrzegać, jeżeli chcemy, aby zabieg prostowania włosów przyniósł oczekiwane efekty. Prostownicę używamy na czystych i dokładnie wysuszonych włosach – prostowanie mokrych włosów je niszczy. Na rynku dostępne są kosmetyki, które skutecznie ochronią włosy przed działaniem wysokiej temperatury, a dodatkowo ułatwią stylizację. Po zastosowaniu takiej odżywki należy odczekać, aż włosy całkowicie wyschną. Zawsze należy zapoznać się z instrukcją kosmetyku i samej prostownicy, gdyż ich też jest wiele rodzajów.

Producenci oferują prostownice z czujnikiem z wysoką częstotliwością, który diagnozuje rodzaj włosa i na tej podstawie dobiera optymalną temperaturę grzania. Są też prostownice ze specjalną ceramiczną powłoką z keratyną, która to pod wpływem wysokiej temperatury uwalnia składniki regenerujące strukturę włosa. Jaka jest odpowiednia temperatura? Oczywiście im wyższa, tym szybsze efekty prostowania, ale styliści radzą, by maksymalna temperatura nie przekraczała 160 stopni Celsjusza. Rada dla osób o cienkich włosach- powinny one używać prostownicy ustawionej na niższą temperaturę.

Jak w łatwy sposób dbać o prostownice?

Prostownica do włosów, jak każdy sprzęt gospodarstwa domowego, wymaga profilaktycznego czyszczenia. Łój, który wytrącany jest z włosów pod wpływem ciepła osadza się na płytkach prostownicy, co może wpłynąć negatywnie na efekty działania sprzętu a dodatkowo na kondycję samych włosów (m.in. rozdwojone końcówki). Aby móc cieszyć się działaniem prostownicy na dłużej bez ryzyka uszkodzenia sprzętu jak i włosów, zaleca się co jakiś czas jej mycie.

Do tego celu będzie potrzebny ręcznik lub czysta szmatka (najlepiej flanelowa), woda i odrobina spirytusu. Najlepsze efekty na czyszczenie są wtedy, gdy prostownica jest lekko ciepła, więc wcześniej warto ją delikatnie nagrzać. Koniecznie upewnij się, że prostownica jest odłączona od prądu! Namocz ściereczkę bądź ręcznik w ciepłej/letniej wodzie z dodatkiem spirytusu, a następnie przecieraj delikatnie płytki prostownicy jednym palcem. W ten sam sposób przetrzyj boki prostownicy. Pamiętaj, że regularne czyszczenie prostownicy skutecznie przedłuży jej funkcjonowanie, a przecież na tym nam zależy.