Aranżacja świątecznego stołu

Aranżacja świątecznego stołu

22-12-2021

Świąteczny stół to jedno z ważniejszych miejsc! To przy nim gromadzimy się z najbliższymi, aby podzielić się opłatkiem, rozkoszować się smakiem wcześniej przygotowanych przez nas potraw czy wspólnie śpiewać kolędy. Takie celebrowanie, aby uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym, wymaga odpowiedniej oprawy, dlatego istotnym jest zadbanie o estetykę nakrycia stołu.

Obrus, wybór niełatwy

Przy planowaniu wigilijnej kolacji na pierwszy plan wysuwa się odpowiednie nakrycie stołu. Nic dziwnego, stanowi ono tło dla całej uczty, dlatego też wybór musi być przemyślany. Na początku wybierz kolor przewodni. Możesz zdecydować się na obrus z gotowymi, świątecznymi wzorami podkreślając tym samym ciepłą i domową atmosferę Świąt. Świece i różnorodne ozdoby utrzymane w podobnym odcieniu podkreślą harmonię i subtelność. Idealnym dopełnieniem całości będzie własnoręcznie wykonany stroik, kilka bombek, suszone plastry pomarańczy  bądź też gałązki choinki. Nie zapomnij o włożeniu sianka i kilku banknotów bądź monet pod obrus –zapewnią powodzenie w nadchodzącym roku. Jeśli natomiast preferujesz zdecydowane akcenty, zastanów się nad nakryciem stołu w kolorze głębokiej czerwieni.  A do tego dodatki w kolorze złota … Sukces gwarantowany!

Stylowe serwowanie

Kiedy życzymy sobie ochronić stół przed zabrudzeniami czy zarysowaniami, a jednocześnie chcemy go ożywić… na myśl przychodzą nam maty stołowe. dzięki mnogości wzorów i kolorów, to praktyczne i stylowe rozwiązanie bez problemu dopasujemy do każdego wnętrza! Złote, srebrne, okrągłe, w w kształcie liścia …czy może dwustronne?