Aranżacja wielkanocnego stołu

Aranżacja wielkanocnego stołu

18-03-2022

Świąteczny stół to jedno z ważniejszych miejsc – to tutaj gromadzimy się z najbliższymi. Takie celebrowanie, aby uczynić je jeszcze bardziej wyjątkowym, wymaga odpowiedniej oprawy, dlatego istotnym jest zadbanie o estetykę nakrycia stołu.

Po pierwsze: obrus

Przy planowaniu wielkanocnego śniadania na pierwszy plan wysuwa się odpowiednie nakrycie stołu. Nic dziwnego, stanowi ono tło dla całej uczty, dlatego też wybór musi być przemyślany. Jeśli jesteś miłośnikiem minimalistycznego stylu, jednokolorowy obrus będzie doskonałym wyborem. Jeśli natomiast preferujesz zdecydowane akcenty, zastanów się nad obrusem pastelowym lub z kwiatowym printem, który równocześnie podkreśli wiosenną i radosną atmosferę. Idealnym dopełnieniem świątecznego stołu będą własnoręcznie wykonane ozdoby czy też złożenie serwetki w kształcie zajączka.

Wiosna w wazonie

Żonkile, bazie, narcyzy czy tulipany? Wybór niełatwy! Możesz mieć jednak pewność, że bez względu, które kwiaty wybierzesz – włożone do niebanalnego wazonu i umiejscowione w centralnym puncie stołu będą idealnie wpasowywać się w świąteczną atmosferę. Pięknie zaprezentują się również na komodzie czy kominku np. w towarzystwie wielkanocnych zajączków czy pisanek.