Aranżacje stołu na wyjątkowe okazje

Aranżacje stołu na wyjątkowe okazje

21-12-2020

Świąteczny stół to jedno z ważniejszych miejsc! To przy nim gromadzimy się z najbliższymi, aby podzielić się opłatkiem, rozkoszować się smakiem wcześniej przygotowanych przez nas potraw czy wspólnie śpiewać kolędy. Takie celebrowanie, aby uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym, wymaga odpowiedniej oprawy, dlatego istotnym jest zadbanie o estetykę nakrycia stołu.

Obrus, wybór niełatwy

Przy planowaniu wigilijnej kolacji na pierwszy plan wysuwa się odpowiednie nakrycie stołu. Nic dziwnego, stanowi ono tło dla całej uczty, dlatego też wybór musi być przemyślany. Na początku wybierz kolor przewodni. Możesz zdecydować się na obrus z gotowymi, świątecznymi wzorami podkreślając tym samym ciepłą i domową atmosferę Świąt. Jeśli jesteś miłośnikiem tradycyjnych rozwiązań, śnieżnobiały obrus będzie doskonałym wyborem. Świece i różnorodne ozdoby utrzymane w podobnym odcieniu podkreślą harmonię i subtelność. Idealnym dopełnieniem całości będzie własnoręcznie wykonany stroik, kilka bombek, suszone plastry pomarańczy  bądź też gałązki choinki. Nie zapomnij o włożeniu sianka i kilku banknotów bądź monet pod obrus –zapewnią powodzenie w nadchodzącym roku. Jeśli natomiast preferujesz zdecydowane akcenty, zastanów się nad nakryciem stołu w kolorze głębokiej zieleni czy czerwieni.  A do tego dodatki w kolorze złota … Sukces gwarantowany!

Delikatny blask światła

Punktowe delikatne światło tworzy przytulną i iście magiczną atmosferę. W wieczór wigilijny warto zatem zastosować takie rozwiązanie. Rozwiązaniem są różnego rodzaju świeczki. Możesz własnoręcznie wykonać lampiony korzystając ze szklanek czy słoików ozdabiając je szyszkami, gałązkami czy na przykład przewiązując wstążką. Będzie to również wspaniała zabawa dla całej rodziny. Pamiętaj jednak, aby zachować ostrożność w doborze zapachowych świec – aby ich aromat nie był dominujący.  Możesz również zdecydować się na świece typu LED imitujące światło prawdziwej świecy.  Prezentują się obłędnie i do tego nie ma ryzyka oparzenia (co dla osób goszczących nieco młodszych biesiadników może mieć ogromne znaczenie).