Czas na garden party! Przydatne akcesoria podczas imprezy plenerowej.

Czas na garden party! Przydatne akcesoria podczas imprezy plenerowej.

29-06-2019

Korzystamy z lata na wiele sposób – jedząc sezonowe owoce i warzywa, podróżując, czy opalając się. Gdy za oknem świeci słońce a temperatura nie zmusza do noszenia ciepłych ubrań najchętniej byśmy spędzali poza domem cały dzień. O ile przyjemniej siedzi się w ogródkach restauracyjnych albo na własnym balkonie zamiast w zamkniętych pomieszczeniach! Szczęśliwi posiadacze domu z ogrodem bądź działki z utęsknieniem czekają na ten moment, kiedy w końcu będą mogli wspólnie z najbliższymi ucztować pod chmurką. Nie potrzeba żadnej specjalnej okazji by móc celebrować wspólny czas na łonie natury, gdyż każda okazja jest dobra by wyprawić garden party. Poniżej przedstawiamy przydatne akcesoria, które umilą słoneczne chwile spędzone na powietrzu w gronie bliskich.

Po pierwsze wygoda ale i wygląd!

Nie oszukujmy się, nie każdy lubi zmywać, zwłaszcza po dużej liczbie gości. Najprostszym rozwiązaniem jest używanie jednorazowych naczyń np. papierowych. Na szczęście czasy, kiedy były one dostępne tylko w jednym kolorze dawno minęły. Dzisiaj możemy wybierać wśród soczyście kolorowych kubeczków, talerzy i miseczek, które sprawią, że podawane na nich dania będą prezentowały się jeszcze bardziej smakowicie. Są wykonane z trwalszego materiału dzięki czemu wygodniej się ich używa. Papierowe naczynia są lekkie, więc w przygotowywaniu przyjęcia mogą nam pomóc najmłodsi uczestnicy imprezy. W sprzątaniu również, gdyż zużyte naczynia wystarczy… wyrzucić! Oryginalnym pomysłem są duże słoiki na napoje z praktycznym kurkiem. Wystarczy do wody dodać plasterki ulubionych cytrusów bądź innych owoców, kilka listków mięty, kostki lodu i mamy gotową pyszną, domową lemoniadę. Orzeźwiające napoje możemy serwować gościom w imitujących szkło plastikowych kieliszkach bądź wygodnych bidonach we wszystkich kolorach tęczy. Niech stół nabierze więcej kolorów!

Po drugie ochrona, ale i dekoracja!

Organizując spotkanie przy stole zależy nam przede wszystkim na komforcie i wygodzie naszych gości. Zadbajmy o nią kładąc na krzesła i taborety miękkie poduszki. Najlepiej w oryginalnych kształtach np. plasterka cytryny albo truskawki. Ale uwaga! – na takich wygodnych siedzeniach goście będą siedzieć do późnego wieczora! Ochroną dla drewnianych stołów przed zabrudzeniami i zarysowaniami będą kolorowe maty. Wiele kształtów i oryginalnych wzorów podkładek będzie dodatkową dekoracją każdego stołu, czy to w ogrodzie czy w kuchni. Nie musimy się ograniczać do ilości- im więcej mat tym więcej kolorów!

Po trzecie… zabawa!

Organizujemy imprezę urodzinową dla dzieci? Nie może zabraknąć piniaty! Ten oryginalny gadżet na pewno wywoła uśmiech na twarzach wszystkich gości. Przepis na udaną zabawę jest prosty: wypełnij piniatę konfetti, słodyczami lub lekkimi zabawkami, powieś ją na drzewie na odpowiedniej wysokości, by dziecko mogło ją swobodnie dosięgnąć. Na koniec zawiąż dziecku oczy i daj kijek do rozbicia piniaty (obecność osoby dorosłej jest obowiązkowa, w razie gdyby któreś z dzieci znalazło się w zasięgu kijka).