Czas na wiosenne porządki! – funkcjonalne i przydatne akcesoria do sprzątania.

Czas na wiosenne porządki! – funkcjonalne i przydatne akcesoria do sprzątania.

28-02-2019

Dni robią się coraz cieplejsze i dłuższe, a co za tym idzie dłużej jest też widno. I bardzo nas to cieszy! Niestety w dziennym świetle widać również … więcej brudu w naszych domach. Wyglądając przez okna chcemy widzieć kwitnące drzewa, ale niestety utrudnia nam to brudna szyba, więc jak co roku zastanawiamy się – Jak to jest możliwe, że są one aż tak brudne?! I czemu wcześniej nie zauważyliśmy, że ten regał jest aż tak zakurzony? A te pajęczyny za drzwiami to chyba się pojawiły ostatniej nocy, bo wczoraj na pewno ich tam nie było! Brzmi znajomo? W walce z domowym nieporządkiem przyda nam się kilka niewielkich rozmiarów akcesoriów z którymi skuteczniej, a co ważniejsze łatwiej uporamy się z brudem. Oczywiście żyć bez niżej wymienionych gadżetów się da, ale jeżeli możemy sprawić, że zrobimy coś szybciej, sprawniej i dokładniej to czemu nie?

Parowa myjka – higienicznie i z myślą o środowisku

Od dłuższego czasu parowe myjki są popularną alternatywą dla tradycyjnego czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. Są takie zakamarki w domu, które trudno jest umyć przy pomocy ścierki czy zmywaka, albo których powierzchnia jest za delikatna na szorowanie czy używanie detergentów. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzi się właśnie myjka parowa. Woda podgrzewana jest w specjalnym zbiorniku do temperatury wrzenia, po czym w formie pary pod dużym ciśnieniem wydostawana specjalną dyszą na zewnątrz. Lekka i niedużych rozmiarów konstrukcja ręcznej myjki parowej sprawia, że z łatwością umyjemy m.in. kafelki (koniec z brudnymi fugami między płytkami ceramicznymi za kuchenką!), podłogi, szklane powierzchnie (szyby, lustra) czy też kabinę prysznicową. Osad z mydła czy zaschnięte, tłuste plamy nie mają z taką myjką żadnych szans. Z uwagi na wysoką temperaturę pary myjki działają bakteriobójczo i grzybobójczo co jest dobrą informacją dla alergików a przy tym są bezpieczne dla środowiska, gdyż nie wymagają używania detergentów. Dostępne są myjki z różnymi końcówkami, dzięki którym łatwiej będzie umyć trudno dostępne miejsca. Warto zapoznać się z przeznaczeniem danego modelu myjki, aby nie ryzykować zniszczenia powierzchni.

Szczotki i rolki do czyszczenia – ładne rzeczy od brudnej roboty

Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego? Nie zawsze to powiedzonko jest słuszne, ale jeżeli chodzi o akcesoria do sprzątania to się ono (nie)stety sprawdza. Szczotki zawładnęły światem osób dbających o czystość, a rodzajów ich jest naprawdę masa. Pod tym uniwersalnym słowem kryje się cała rodzina “włochatych” sprzymierzeńców w walce z brudem. Czy to chodzi o klasyczną zmiotkę do podłogi, szczotkę do czyszczenia butelek, pielęgnacji butów, mycia naczyń, zamiatania kurzu, czy o szczotkę do mycia twarzy. Jak sprawić, aby sprzątanie było przyjemniejsze? Zaopatrzymy się w artykuły, które nie dość, że będą funkcjonalne to jeszcze ładne wizualnie! Bambusowe rączki są wyjątkowo wytrzymałe (koniec z łamaniem i odginaniem podczas użytkowania) i sprawiają, że nawet zwykła szczotka do zamiatania podłogi jest po prostu… śliczna! Dodatkowo każda z nich ma odpowiednią strukturę włosia w zależności od zastosowania. Do kompletu proponujemy rolki do ubrań, które szybko i skutecznie uwolnią naszą odzież, fotel czy kanapę od włosów i sierści. Warto mieć taką rolkę zawsze pod ręką – również w pracy czy samochodzie.
Pozostając w temacie odzieży – kto chociaż raz próbował się ręcznie pozbyć “supełków” ze swetra czy rajstop wie, jak ciężkie i żmudne jest to zajęcie. Na szczęście z pomocą przychodzi nieduży, ale jak bardzo skuteczny usuwacz supełków znany również pod nazwą golarki do ubrań. Będziemy zdziwieni jak szybko pojemnik na supełki zapełni się podczas “golenia” naszego ulubionego swetra i w jak prosty sposób nasze ubrania znowu będą wyglądały jak nowe.