Diabeł tkwi w szczególe, czyli kilka słów o dodatkach do wnętrza

Diabeł tkwi w szczególe, czyli kilka słów o dodatkach do wnętrza

12-10-2020

Jednym z elementów sztuki aranżacji jest odpowiedni dobór dodatków i dekoracji. To one zbudują klimat i wykreują indywidualną przestrzeń. Dlatego niezwykle istotne jest poszukiwanie i eksperymentowanie w doborze detali, ale również zachowanie równowagi.  Pamiętaj, aby odzwierciedlały one Twoje upodobania i potrzeby oraz nie przytłaczały wielością.

Magia luster

Lustra stanowią niezwykle ciekawą alternatywę dla różnorodnych dekoracji ściennych. Nie jest to element zarezerwowany wyłącznie do przedpokoju lub łazienki. Idealnie wpasują się również w sypialni, salonie lub jadalni. Powiększą optycznie pomieszczenie i rozproszą światło. Istotnym elementem dekoracyjnym luster są  ozdobne ramy, które przybierają różnorodne kształty, faktury czy warianty kolorystyczne. Z pewnością nadadzą harmonii i spójności wnętrzu. Możesz je powiesić lub postawić w pozycji pionowej– co umożliwi lepsze ujęcie sylwetki i szybką ocenę Twojej stylizacji.

Złote elementy w dobrym guście…

Jednym ze sposobów wniesienia elegancji czy też elementu blasku do pomieszczenia są tace dekoracyjne w odcieniach inspirującego złota lub srebra. Perfekcjonistów zachwycą niebanalne kształty tac, np. w kształcie liścia, staranność wykonania czy ciekawe żłobienia. Wyeksponuj na nich drobiazgi, poukładaj potpourri lub po prostu umieść na kominku, ławie czy komodzie – będą doskonałą ozdobą samą w sobie, bez dodatków. Eksperymentuj!