Drewniane skrzynki w Twoim domu

Drewniane skrzynki w Twoim domu

27-04-2018

Przez wiele lat drewniane skrzynie kojarzyły się głównie z przechowywaniem owoców, jednak pewnego dnia ktoś postanowił dać im drugie przeznaczenie, zabierając je do domu. Od tego czasu zagościły w domach i mieszkaniach na całym świecie, robiąc małą rewolucję we współczesnej aranżacji wnętrz.

Jak wykorzystać je w domu?

Drewniane skrzynki w domu mogą służyć nie tylko jako pojedyncze akcesoria do przechowywania – można wykorzystać je na wiele różnych sposobów, nadając im zupełnie nowe przeznaczenie.

Jeśli dysponujesz stabilną, porządną skrzynką, możesz łatwo zamienić ją w pufę lub podnóżek – wystarczy, że postawisz ją do góry nogami, przymocujesz kółka i a na właśnie powstałym “siedzisku” położysz poduszkę. Łatwe, prawda?

Skrzynka z drewna może posłużyć również jako stolik nocny, stolik pod lampkę albo stojak na kwiaty – wystarczy, że postawisz ją na jednym z boków – w środku skrzynki zyskasz wówczas miejsce na przechowywanie na przykład książek.

DREWNIANE SKRZYNKI SMUKEE

Ustawiona zgodnie ze swoim pierwotnym przeznaczeniem skrzyneczka może być też ciekawą osłonką na doniczki z roślinami, a nawet posłaniem dla niewielkiego zwierzaka – wystarczy wyłożyć ją poduszką.

Fot. JANNIK SELZ/Unsplash

Całkiem nietypowym pomysłem może być również zrobienie oryginalnego regału z kilku drewnianych skrzynek – wystarczy skleić je ze sobą bokami w konfiguracji jaką sobie wymyślisz, a potem postawić na podłodze lub przymocować do ściany. Taki własnoręcznie zrobiony regał może mieć dowolną wielkość – jeśli Twoja fantazja sięga daleko (i wysoko!), śmiało możesz zbudować go nawet z kilkunastu skrzynek.

Fot. shutterstock

Nie tylko na surowo!

Przy aranżacji wnętrz najczęściej wykorzystuje się naturalne drewniane skrzynki, jednak jeśli nie przepadasz za drewnem w surowej postaci, lub uznasz, że w Twoim wystroju jest go wystarczająco dużo, możesz bardzo łatwo zmienić oblicze skrzynek.

Najprościej jest pomalować je farbą w spreju – wraz z porządnym wyschnięciem kolorowej warstwy zajmie Ci to zaledwie kilka godzin.

Jeśli wymarzysz sobie ornamenty, możesz ozdobić swoją skrzynkę za pomocą szablonów dostępnych w sklepach (lub wykonać takowe własnoręcznie), farby i gąbki, która ułatwi jej nakładanie.

DREWNIANE SKRZYNKI SMUKEE

Jeśli lubisz więcej zabawy rodem z zajęć praktyczno-technicznych, możesz spróbować okleić skrzynkę specjalną okleiną, która nie tylko ozdobi Twój nowy gadżet, ale i przedłuży jego trwałość.

Drewniane skrzynki stosunkowo łatwo również obić różnego rodzaju tkaninami, co sprawdzi się świetnie zwłaszcza w przypadku, gdy planujesz stworzyć pufy lub podnóżki.

Fot. shutterstock