Dyskretny urok detali – akcesoria niezbędne w każdej (nie tylko kobiecej) łazience.

Dyskretny urok detali – akcesoria niezbędne w każdej (nie tylko kobiecej) łazience.

15-02-2019

Zastanawialiście się kiedyś ile czasu spędzamy w łazience na czynnościach takich jak kąpiel, układanie włosów, golenie czy robienie makijażu ? Z badań GfK Polonia wynika, że nieco ponad 34 minut dziennie! Jest to oczywiście średnia, ale biorąc pod uwagę płeć wynika, że mężczyźni łącznie w tygodniu szykują się do wyjścia przez trzy godziny, kobiety zaś przez pięć godzin. Każdy z nas ma swoje codzienne “łazienkowe” rytuały i nawet jeżeli 5 godzin tygodniowo wydaje nam się za długim czasem spędzonym na dbaniu o swój wygląd, to niestety bywa tak, że tylko wtedy mamy czas tylko dla siebie. Warto więc zaopatrzyć swoją łazienkę w kilka niezbędnych akcesoriów, aby umilić te chwile sam na sam.

Pudełka i organizery na straży porządku

Porządek musi być! Oczywiście, że musi być, jednak czasami trudno nad nim zapanować. Im więcej osób w rodzinie tym więcej miłości, ale i … drobiazgów. Przydatne będą różnego rodzaju organizery do szuflad, aby wszystko na stałe znalazło swoje miejsce.
Szczególnie Paniom przydadzą się pojemniki z kilkoma przegródkami, gdzie swoje miejsce znajdą pierścionki, kolczyki, broszki czy inne drobiazgi, które często lubią się gubić. Wyższe przegródki będą idealne do przechowywania akcesoriów kosmetycznych jak różnego rodzaju pędzle i pędzelki. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie pudełka z lusterkiem – wszystko w jednym miejscu sprawi, że poranny makijaż będzie przyjemniejszy, a ryzyko zgubienia akcesoriów kosmetycznych mniejsze.

Ciekawym rozwiązaniem dla posiadaczy nawet niedużych łazienek jest składany, drewniany regał, który pomieści akcesoria niezbędne w każdej łazience. Kosmetyki, ręczniki, artykuły do pielęgnacji włosów jak szczotka, suszarka, czy prostownica – wszystko to, po co często sięgamy znajdziemy w zasięgu ręki.

Pachnąca kąpiel – relaks i odprężenie po ciężkim dniu

Każdy z nas wie jak bardzo zbawienny wpływ może mieć pachnąca kąpiel po ciężkim dniu. Sama wizja wanny pełnej gorącej wody już działa odprężająco, prawda? Dodajmy do tego kilka świeczek, odrobinę aromatycznego olejku bądź płynu do kąpieli i pozwólmy sobie na te kilka.. a co tam!… kilkanaście minut rozkoszy.

Aby dodatkowo móc się rozkoszować zbawiennym wpływem kąpieli, warto zaopatrzyć się w specjalną matę i poduszkę, które to z łatwością przymocujemy do wanny. Taki zestaw da nam dodatkowy komfort- wyjątkowa miękkość i wygoda sprawi, że nie będziemy chcieli wyjść z kąpieli. Pamiętajmy jednak, że za długie przebywanie w bardzo ciepłej wodzie nie jest wskazane dla osób o niskim ciśnieniu! Sama kąpiel zaś nie powinna trwać dłużej niż 20 minut. Ale spokojnie, gwarantujemy, że nawet kilkunastominutowa kąpiel potrafi zdziałać cuda.