Dziecięce królestwo

Dziecięce królestwo

05-10-2020

Urządzenie pokoju dla dziecka to nie lada wyzwanie! Należy zaplanować w nim każdy szczegół, tak aby łączył w sobie potrzeby młodego użytkownika i stymulująco wpływał na jego rozwój.  Istotnym aspektem jest wyznaczenie stref w pokoju dziecka do codziennej aktywności, jak zabawa i nauka czy strefa wypoczynkowa. To miejsce stanowiące jego azyl, dlatego warto skupić się na funkcjonalności i praktyczności nie zapominając o walorach estetycznych, które czynią pokój przytulny i zachęcający do przebywania w nim.

Rozjaśnij uśmiech dziecka

Istotnym jest, aby w pokoju dziecięcym znalazło się kilka punktów światła. Należy dostosować je do różnorodnych aktywności dziecka. Układanie klocków czy tworzenie kolejnych dzieł sztuki będą wymagać lampy z mocniejszym światłem umieszczonej w centralnym punkcie pomieszczenia. Można wówczas wybrać lamę z ciekawym abażurem, np. z ulubionym motywem nosorożca. Czas przygotowywania się do snu czy odpoczynek wymaga światła lżejszego o ciepłej barwie, które pozwoli wyciszyć się po dniu pełnym przygód. Tutaj niezwykle pomocne będą lampki punktowe. Ciekawą alternatywą tradycyjnej lampki nocnej będzie lampka w kształcie np. ulubionego bohatera. Swoim przyjemnym światłem umilą czytanie bajek przed snem, zasypianie i z pewnością odgonią wszystkie nocne strachy. Delikatne światło może również towarzyszyć dziecku podczas snu, dzięki czemu zwiększy jego poczucie bezpieczeństwa. Rozwiązaniem jest zastosowanie żarówek LED, które zmniejszają ryzyko oparzenia.

Dodatki, które pokocha każde dziecko

Dodatki i akcesoria powinny być dobierane ze szczególną uwagą. Mają za zadanie urozmaicić pokój nie tylko pod kątem estetycznym, ale również funkcjonalnym i praktycznym. Idealnym pomysłem są różnego rodzaju pufy. Sprawdzą się w strefie relaksu jako miejsce odpoczynku po dniu spędzonym w szkole czy przedszkolu, czy przy czytaniu ulubionych książek.  Są niezwykle lekkie, dzięki czemu przeniesienie czy przesunięcie nie będzie stwarzało problemu. Poza tym to również doskonała izolacja od chłodu podłogi. Pufy bez wątpienia staną się również towarzyszami beztroskich i kreatywnych zabaw – możesz użyć kilku puf, aby razem z dzieckiem zorganizować, np. zabawę w teatrzyk. Natomiast ciekawe kształty na pewno zainteresują młodego odkrywcę pobudzając jego wyobraźnię.

Miękko… milusio…

Aranżując dziecięcy zakątek należy pamiętać także o różnego rodzaju tekstyliach, jak poduszki czy koce w przyjemnych barwach i niebanalnych kształtach. Pomogą utulić do drzemki przynosząc ciepło i komfort oraz zadbają o wygodę oraz dopełnią przytulnej atmosfery pokoju. Ciekawym rozwiązaniem są zestawy kocyka z poduszką, która może służyć również jako maskotka. Aż chce się tulić….