Facet w kuchni

Facet w kuchni

27-02-2018

 

Czasy, w których tradycyjny podział: żona-kuchnia, mąż-kanapa już dawno odeszły do lamusa. Dziś wszyscy mają równe prawa, zarówno w domu, jak i poza nim. Coraz częściej zdarzają się przypadki odwrócenia tradycyjnych ról narzuconych przez społeczeństwo i to kobiety utrzymują dom, a mężczyźni się nim zajmują. W Smukee cieszymy się, że dożyliśmy takich czasów i nie pozostajemy na nie obojętni, dlatego dzisiaj podpowiemy Wam jak wyposażyć kuchnię, w której idealnie odnajdzie się zarówno kobieta, jak i mężczyzna, głównie skupiając się właśnie na nim.

James Bond sztuki kulinarnej

Statystyki nie kłamią – panowie lubią gadżety dużo bardziej niż panie. Aby zamienić gotowanie w jeszcze większą przyjemność, wyposaż swoją kuchnię w nowoczesne gadżety, które ułatwią życie wszystkim domownikom. Nie musisz inwestować w nie jednorazowo – wystarczy, że raz na miesiąc czy dwa kupisz nowy przyrząd, który zaciekawi domowników na tyle, by z chęcią z niego korzystali. Bo przecież nic nie uprzyjemni godzin w kuchni tak jak wielofunkcyjny robot, który wyrobi ciasto na pizzę w kilka minut, elektroniczna wyciskarka do soków, która pozwoli oszczędzić nadgarstki przed zmęczeniem, ekspres, który parzy przepyszną kawę, czy krajalnica do chleba, wędlin i serów. Ilość możliwości jest nieskończona, a to, co wybierzesz zależy tylko i wyłącznie od stanu Twojego portfela.

Indiana Jones przy patelni

Indiana Jones słynął z tego, że potrafił skutecznie szukać, ale nie każdy w kuchni lubi bawić się w tropiciela – często na takie zabawy zwyczajnie brakuje czasu. Jeśli twoja kuchnia jest duża, korzystasz z niej sporadycznie i nie zawsze pamiętasz gdzie co trzymasz, z pomocą mogą przyjść oznaczenia szafek. Nie muszą one szpecić mebli kuchennych – w zupełności wystarczą kolorowe mikro naklejki w rogu frontów szafek i szuflad i mała ściągawka objaśniająca co pod jakim kolorem znajdziesz. W ferworze oznaczania szafek, możesz podpisać też pojemniki z przyprawami – karteczką z informacją zdecydowanie przejawia praktyczną wyższość nad systemem obwąchiwania opakować, by wytropić co jest czym.

I wszystko jasne

Przyjazna kuchnia to taka, w której wszystko dobrze widać. Planując tę przestrzeń nie zapomnij o dobrym oświetleniu – świetnie sprawdzą się lampki LED, które dają zimne białe światło. Idealnie podkreślą uporządkowane powierzchnie, ale i ułatwią tworzenie wiekopomnych kulinarnych dzieł – takie światło sprawia, że człowiek łatwiej się koncentruje. Jeśli więc zamierzasz osiągnąć w kuchni co najmniej tyle, ile dobrzy blogerzy, musisz wi(e)dzieć co robisz!

RONDELEK LUB PATELNIA

James Dean przy zmywaku

Kuchnia, nie kuchnia – trzeba jakoś wyglądać! Wiadomo, że nie ubierzesz się do gotowania w najlepszy zestaw wyjściowy, mamy na myśli raczej coś innego. Kuchnia jest wspólna, dlatego, żeby każdy czuł się w niej dobrze, fajnie jest zadbać o to, żeby i ona, i on mieli w niej swoje własne akcesoria. Niech każdy wybierze dla siebie fartuch i rękawice do pieczenia, by za każdym razem, kiedy przyrządzasz coś od siebie, mieć świadomośc, że to Twoja kuchnia i w tym momencie Ty tu rządzisz, a nikt się nie wtrąca.


POJEMNIK NA LUNCH