Funkcjonalność & design w łazience – duet idealny

Funkcjonalność & design w łazience – duet idealny

06-09-2020

Funkcjonalność & design w łazience – duet idealny

Łazienka to przestrzeń zajmująca niezwykle ważne miejsce w naszych domach i mieszkaniach. Spędzamy w niej znaczną część dnia dbając o higienę, wygląd, wykonując makijaż czy też szukając wieczornego ukojenia przed snem. Dlatego niezwykle istotne jest urządzenie łazienki w taki sposób aby łączyła w sobie funkcjonalność, wygodę użytkowania nie zapominając o walorach estetycznych. To wyzwanie wymagające zastosowania kilku sprytnych rozwiązań!

Zagospodarowanie przestrzeni

Zachowanie porządku wśród wielości posiadanych kosmetyków nie jest proste i sprawia czasami kłopot. Oprócz  głównych mebli dobrym pomysłem jest zastosowanie półek i wieszaków np. na przyssawkach bez konieczności wiercenia i mocowania ich na stałe a z możliwością łatwego i samodzielnego montażu.  Umieść je tam, gdzie chcesz: pod prysznicem, nad wanną czy umywalką. Umożliwią wygodne rozmieszczenie najpotrzebniejszych akcesoriów tak, aby mieć je zawsze pod ręką! Wykonane ze stali chromowanej lub bambusa i stali chromowanej idealnie komponują się z wystrojem każdej łazienki i z pewnością urozmaicą aranżację przestrzeni w łazience.  

Diabeł tkwi w szczególe

Nie należy zapominać o akcesoriach łazienkowych, w które warto wyposażyć każdą łazienkę. To te dodatki dopełnią zadania czyniąc łazienkę w pełni praktyczną. Mydelniczka, dozownik na mydło, mata, kosz czy jeden z najważniejszych …. lustro! Obok głównego lustra łazienkowego ważnym elementem jest lusterko kosmetyczne, które dzięki powiększającej powierzchni ułatwi staranne wykonanie makijażu czy pomoże przy codziennych zabiegach pielęgnacyjnych. Możesz je umieścić na ścianie, bądź wybrać wolnostojące, które daje możliwość przenoszenia w wybrane miejsce.

Ręcznikowy zawrót głowy

Szukając odpowiednich ręczników zwracamy uwagę na materiał z jakiego są wykonane, gramaturę, rozmiar i w końcu (a może przede wszystkim) na kolor! Kolor ręcznika pomoże nam w zmianie wystroju łazienki – nada elegancji, przełamie monotonność stając się głównym elementem dekoracyjnym łazienki. Idealnym rozwiązaniem dla urozmaicenia przestrzeni jest zawieszenie ręcznika na drążku,  haczyku o oryginalnym designie, czy umieszczeniu go w koszyku wiklinowym bądź non woven. Świetnie będą się również prezentować na otwartej półce,  np. zwinięte w rulon bądź złożone w kostkę. W tym jednak przypadku pamiętaj o spójności kolorystycznej, aby nie tworzyć atmosfery chaosu.