Funkcjonalność i design w łazience

Funkcjonalność i design w łazience

23-08-2021

Łazienka to przestrzeń zajmująca niezwykle ważne miejsce w naszych domach i mieszkaniach. Spędzamy w niej znaczną część dnia dbając o higienę, wygląd, wykonując makijaż czy też szukając wieczornego ukojenia przed snem. Dlatego niezwykle istotne jest urządzenie łazienki w taki sposób aby łączyła w sobie funkcjonalność, wygodę użytkowania nie zapominając o walorach estetycznych. Nie musi to być trudne, ani bardzo kosztowne – sprawdźcie sami.

Zagospodarowanie przestrzeni

Zachowanie porządku wśród wielości posiadanych kosmetyków nie jest proste i sprawia czasami kłopot. Oprócz  głównych mebli dobrym pomysłem jest zastosowanie półek i wieszaków np. na przyssawkach bez konieczności wiercenia i mocowania ich na stałe a z możliwością łatwego i samodzielnego montażu.  Umieść je tam, gdzie chcesz: pod prysznicem, nad wanną czy umywalką. Umożliwią wygodne rozmieszczenie najpotrzebniejszych akcesoriów tak, aby mieć je zawsze pod ręką! Nowoczesne wzornictwo doskonale komponuje się z wystrojem każdej łazienki i z pewnością urozmaicą aranżację przestrzeni w łazience.

Ręcznikowy zawrót głowy

Szukając odpowiednich ręczników zwracamy uwagę na materiał z jakiego są wykonane, gramaturę, rozmiar i w końcu (a może przede wszystkim) na kolor! Kolor ręcznika pomoże nam w zmianie wystroju łazienki – nada elegancji, przełamie monotonność stając się głównym elementem dekoracyjnym łazienki. Idealnym rozwiązaniem dla urozmaicenia przestrzeni jest zawieszenie ręcznika na drążku, haczyku o oryginalnym designie, czy umieszczeniu go w koszyku wiklinowym bądź non woven. Świetnie będą się również prezentować na otwartej półce, np. zwinięte w rulon bądź złożone w kostkę. W tym jednak przypadku pamiętaj o spójności kolorystycznej, aby nie tworzyć atmosfery chaosu.

Łazienkowe tekstylia

Dywaniki to doskonałe dopełnienie aranżacji każdej łazienki. Kolorystyczne dopasowanie do np. koloru ręczników pozwolą na zachowanie harmonii i spójnej całości. Wykonane z przyjemnego w dotyku materiału umilą stawanie bosymi stopami (np. o poranku) i ochronią przed upadkiem na śliskiej i mokrej podłodze.