Gotowanie i przechowywanie

Gotowanie i przechowywanie

13-03-2020

Wydaje nam się, że otaczanie się ładnymi przedmiotami w kuchni sprawia, że bardziej celebrujemy czas w tym pomieszczeniu. Kiedy świadomie wybieramy rzeczy, które są nie tylko praktyczne, ale też ładne, może to również wpłynąć na nasze zmysły kulinarne. W końcu gotować też można ładnie! O wiele przyjemniej spożywa się posiłek, który wygląda apetycznie, prawda? Kanapki są ładniejsze kiedy dodamy coś zielonego, obiad również. Do domowych ciastek możemy dodać bakalie, a kawę przyozdobić cynamonem. 

Ukryte ciastka 

Te puszki wyglądają świetnie w towarzystwie innych pudełek i puszek. Jeden punkt w kuchni można przeznaczyć właśnie na taki kącik przechowywania, widoczną spiżarnię. Obok siebie mogą tam stanąć słoiki wypełnione makaronami, kaszami czy orzechami, a obok tego kolorowe pudełka i puszki. Praktyczny i ładny sposób na zagospodarowanie blatów czy półek! Te puszki mogą być naszą tajną bronią – przed domownikami możemy tam ukryć wszystkie najbardziej lubiane słodycze i rozdzielać je w odpowiednim czasie.  

Danie na wynos

Jedzenie poza domem przynosi wiele radości, ale potrafi też szybko się znudzić. W końcu nic nie smakuje tak dobrze jak domowy posiłek! Ponieważ wiosna to czas, kiedy wiele z nas zaczyna bardziej dbać o to, co jemy, przygotowaliśmy w ofercie te pudełka – tak zwane lunchboxy. Choć oczywiście nie musi się w nich znajdować tylko lunch! Kiedy jednak najdzie nas ochota na jakiś posiłek z restauracji na wynos, możemy przyjść ze swoim pudełkiem aby ograniczyć zużycie plastiku. 

Stylowe gotowanie

Aby umilić domowe gotowanie, możemy wybierać patelnie i garnki, które odpowiadają naszemu gustowi. Bardzo miło jest rzucić okiem na coś ładnego kiedy kroimy, mieszamy, smażymy i stoimy w oparach i zapachach naszych kuchennych kreacji. Te zestawy z drewnianymi rączkami będą wyglądały świetnie w kuchniach, w których już jest dużo drewnianych elementów. Choć z pewnością będą prezentowały się równie dobrze w bardzo jasnych kuchniach, gdzie tylko raz na czas przejawiają się ciemne motywy.