Jak przetrwać lato … z komarami

Jak przetrwać lato … z komarami

29-06-2022

W końcu zawitało do nas tak długo wyczekiwane lato! A wraz z nim … słońce, plany urlopowe, pozytywny nastrój i … komary. Któż nie zna ukąszeń powodujących opuchliznę i swędzenia, dokuczliwego latania nad głową w sypialni czy pozostawiania śladów na (najczęściej świeżo pomalowanych) ścianach. Spokojnie, na to również mamy estetyczny i praktyczny sposób – moskitiery!

Spokojny sen

Pierwsze, proste i przyjemne w montażu rozwiązanie to moskitiera na okno. Ta estetyczna ochrona przed owadami wszelakimi nie wymaga specjalnych narzędzi a mocuje się ją za pomocą taśmy.

Drzwi na taras

Pierwszym proponowanym przez nas rozwiązaniem jest dwuczęściowa moskitiera z zapięciem na magnes. Doskonale sprawdzi się na pojedynczych oraz podwójnych drzwiach (maksymalne wymiary: 100 x 210 cm) lub np. w kamperach. Przy wyborze odpowiedniej moskitiery warto zwrócić również uwagę na kolory – moskitiery w białym lub czarnym kolorze wpasują się w każde wnętrze.

Do wyboru mamy również moskitierę z aluminiową ramą na drzwi. Siatka wykonana z włókna szklanego nie pozwoli na przedostanie się komarom czy owadom do wnętrza domu, czy mieszkania. Uniwersalne kolory pozwolą na wpasowanie się w każde wnętrze, samodomykające zawiasy oraz magnes zabezpieczają przed samoczynnym otwarciem.

I brzęczący problem z głowy!