Jak sobie pościelisz… czyli słów kilka o śnie idealnym

Jak sobie pościelisz… czyli słów kilka o śnie idealnym

18-10-2021

Spokojny sen to podstawa naszego dobrego samopoczucia. Należy zatem pamiętać, jak istotnym dla regeneracji naszego organizmu jest odpowiednia liczba godzin snu. Jednak czy tylko? Aby uniknąć „wstawania lewą nogą” warto zwrócić uwagę jeszcze na kilka dodatkowych kwestii.

Tekstylia ponad wszystko

Zadbaj o otaczające Cię tekstylia! Przy wyborze pościeli należy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wykonana. Jednym z bardziej popularnych jest bawełna. Nie podrażnia skóry a ponadto jest niezwykle przyjemna w dotyku. Jakże miło jest się w nią wtulić po długim dniu w pracy i po prostu odetchnąć… Zapięcie na zamek błyskawiczny usprawnia proces zakładania pościeli, jak również daje gwarancję , iż kołdra czy poduszki nie wysuną się z poszewki. Zastaje zatem jeszcze tylko wybór odpowiadającego naszemu gustowi wzoru i gotowe! Już możesz zacząć cieszyć się błogim snem. A do pościeli możesz również dobrać poszewki na małe poduszki – ułożone na łóżku bądź na siedzisku w sypialni będą prezentować się obłędnie!

Nie tylko materac

Pościel, tuż obok materaca, na bezpośredni wpływ na komfort snu. Dokonując wyboru, należy zwrócić uwagę oczywiście na jej rozmiar. Jednym z typowych rozmiarów dla jednej osoby jest 155 × 200. Dla dwóch użytkowników proponujemy zakupić większą, np. 220 × 200 cm, bądź np. dwie mniejsze (ewentualny problem zabierania kołdry rozwiązany😉). Ponadto, rozmiar pościeli powinien być również dostosowany do wielkości łóżka, aby pościelone wyglądało estetycznie. Następnie, należy zastanowić się nad rodzajem wypełnienia i poszyciem aby pościel idealnie wpisała się w swoją rolę. Te wykonane z mirofibry są nie tylko miękkie i przyjemne w dotyku, ale również łatwe do utrzymania w czystości. Przyjaznymi kołdrami dla osób z alergią są kołdry antibacterical – minimalizują rozwój roztoczy kurzu domowego i ich alergenów. Pozostaje tylko dobrać odpowiednie poduszki i gotowe! A mamy ich szeroki wybór zatem zapraszamy. Może warto zdecydować się na poduszkę ortopedyczną, która zapobiega bólom i przeciążeniu szyi?