Jak urządzić salon, z którego nie będziemy chcieli wychodzić

Jak urządzić salon, z którego nie będziemy chcieli wychodzić

05-01-2017

Salon to serce naszego domu. Tu odpoczywamy po ciężkim dniu pracy, oglądamy ulubione filmy, czytamy wciągające książki i siedzimy całymi nocami ze znajomymi. Krótko mówiąc jest on wizytówką naszego gniazdka.

Przy urządzaniu i dekorowaniu salonu musimy kierować się naszymi potrzebami. Jeśli dużo pracujemy, wybierzmy do niego stonowane kolory, w których pozwolimy naszym myślom się wyciszyć. Najmodniejsze kolory tego sezonu do szary denim, szlachetny ciemny fiolet i spokojna zieleń, dzięki której poczujemy się jak na łonie natury. Wybierając ostatni kolor poruszajmy się pomiędzy miętą, oliwką, a khaki. Jeśli natomiast cechuje nas artystyczna dusza, połączmy spokojne kolory ziemi z intensywnymi kolorami czerwieni, różu lub paletą barw egzotycznych owoców.

Kiedy nasz salon ma już wybrane kolory, a jedynie brak w nim tego czegoś, wykorzystajmy powyższą kolorystykę w dodatkach i akcesoriach. Pamiętajmy jednak, że najważniejsza jest spójność barw w całym domu i nasza konsekwencja odnośnie stylu, w jakim chcemy mieszkać. Aby nasz salon wywoływał pozytywne emocje i okrzyki “WOW” musimy przede wszystkim w nim zadbać o szczegóły. Bardzo ważny jest wybór lamp i dodatkowego światła.

Najlepiej jest dobrać jedną dużą dekoracyjną lampę i do niej dobrać delikatne oświetlenie nie rzucające się w oczy, lecz nadające pomieszczeniu klimat. Zawieśmy przytulne kule świetlne i ukryjmy w zakamarkach ledowe paski. Jeśli kolory naszego salonu są stonowane zaszalejmy z oryginalnymi poduszkami w stylu Boho, czy ciekawym, ciepłym kocem narzuconym na naszą starą kanapę. Na ścianach powieśmy ciekawy element np.zegar ścienny, który przykuje uwagę naszych gości, a na podłogę ułóżmy miękki dywan.
Niekiedy wystarczy dodać lub zmienić kilka dodatków, aby rozweselić smutne zimowe, chłodne wieczory i cieszyć się naszymi czterema kątami. Uwaga, istnieje duże prawdopodobieństwo, że po takiej przemianie salonu, znajomi sami będą się do Was wpraszać!