Kuchenny (nie tylko świąteczny) must have

Kuchenny (nie tylko świąteczny) must have

07-12-2020

Coraz bliżej Święta …. Tak, przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, w szczególności te kulinarne, odbywają się z pewnego rodzaju rozmachem. Nic dziwnego! Jest to szczególny czas spotkań z bliskimi, których nie tylko chcemy ugościć jak najlepiej, ale i najsmaczniej. Kupujemy zatem niezbędne składniki do wymyślnych ciast, zakładamy fartuch i oddajemy się przyjemności gotowania i pieczenia…  Zanim do tego jednak dojdziemy, zalecamy sprawdzenie ilości i rodzajów niezbędnych form, foremek czy akcesoriów… Tak na wszelki wypadek, aby nie zabrakło (coś o tym wiemy)… Poniżej przedstawiamy zatem kilka kuchennych (nie tylko świątecznych) „must have”. Zaczynamy!  

Wygoda ponad wszystko

W ostatnim czasie formy i akcesoria silikonowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Silikon to materiał, który jest niezwykle odporny na działanie zarówno niskich, jak i wysokich temperatur, dzięki czemu można je przechowywać w lodówce, zamrażarce czy stosować w piekarnikach. Dzięki temu, że jest to materiał nieprzywierający, podsypywanie ciasta mąką nie jest konieczne (a do tego mycie i utrzymywanie w czystości nie stanowi żadnego problemu). Dodatkowo materiał ten nie absorbuje wilgoci ani zapachów. Jeśli jesteście jeszcze nieprzekonani, dodamy, iż narzędzia z silikonu są lekkie i poręczne a wśród wielości posiadanych akcesoriów i dodatków mają jeszcze jedną ważną cechę – zajmują mało miejsca. A wybór jest wręcz nieograniczony – formy do każdego rodzaju ciast (keksy, babki i babeczki), silikonowe pędzle, łopatki, szpatułki, trzepaczki.

Ale się Wam upiecze

Praktyczne i uniwersalne formy do pieczenia z powłoką ceramiczną to coś dla osób ceniących eksperymentowanie w kuchni!  Doskonałe do przyrządzenia w nich świątecznych potraw mięsnych, zapiekanych warzyw, jak również wielbiciele słodkich słodkości z pewnością znajdą coś dla siebie! Istotnym jest, iż powłoka ceramiczna umożliwia szybkie i równomierne rozchodzenie się ciepła oraz zapobiega przywieraniu ciasta. Poza tym są również niezwykle wytrzymałe, zatem odpowiednie użytkowanie zapewnią trwałość i gwarancję użytkowania przez wiele lat. Czy słyszysz już te zachwyty i pochwały przygotowanych przez siebie potraw?