Kuchnia doskonale wyposażona

Kuchnia doskonale wyposażona

05-04-2021

Jak dobrze wiemy, kuchnia to serce domu. To tutaj witamy dzień filiżanką gorącej herbaty z cytryną, czy kawy a przede wszystkim oddajemy się pasji gotowania. Aby ułatwić i uprzyjemnić sobie ten czas, warto otoczyć się dodatkami i akcesoriami, które nie tylko ucieszą oko, ale przede wszystkim będą praktyczne i ułatwią funkcjonowanie w kuchni. Do dzieła!

Do (doskonałego) krojenia

Jednym z podstawowych elementów doskonale wyposażonej kuchni (i jednocześnie klucz do sukcesu w podejmowaniu kulinarnych wyzwań) są oczywiście (dobrze zaostrzone) noże. Jak wiadomo, w kuchennej przestrzeni potrzebujemy ich kilka rodzajów: nóż Szefa, nóż do obierania, nóż uniwersalny, nóż do ryb, nóż do pieczywa… Wybierając je, oprócz ich funkcjonalności i możliwości wykorzystania, zwróć uwagę np. na materiał z jakich wykonane są ostrza czy wygodę jego użytkowania.

Do (pysznego) przyrządzania

Bambus w kuchni… Oczywiście uwielbiamy! Dodatki z niego wykonane cieszą się niesłabnącą popularnością! Nie tylko ze względu na walory estetyczne – dodatki wykonane z bambusa idealnie wpiszą się w każdą przestrzeń nadając charakteru wnętrzu. Warto zwrócić uwagę, iż bambus jest trzykrotnie mocniejszy od drewna, co wpływa na trwałość produktów z niego wykonanych. Chcąc zatem doposażyć swoją kuchenną przestrzeń, zacznij od niezbędnych elementów takich jak: tarki (z bambusową rączką),  tłuczki, wałki do Twoich ulubionych ciast, czy deski (których jednym słowem nigdy za wiele).

Dla (pięknego) podania

Jak ochronić przed zabrudzeniami czy zarysowaniami stół a jednocześnie troszkę go ożywić? Na ratunek przychodzą nam maty stołowe! Jest to niezwykle praktyczne i stylowe rozwiązanie! Szeroki wybór kolorów i wzorów pozwoli na odpowiednie dopasowanie do stylu Twojej kuchennej przestrzeni. Złote, srebrne, okrągłe, w w kształcie liścia …czy może dwustronne?