Mała łazienka = duże możliwości

Mała łazienka = duże możliwości

22-02-2018

Urządzenie każdej łazienki to lada wyzwanie – jest to pomieszczenie bardzo trudne do aranżacji, zwłaszcza jeśli musi służyć kilku osobom. Sprytne i funkcjonalne meble sprawią, że zachowasz w niej przestrzenność, ale co ze wszystkimi drobnymi kosmetykami czy innymi drobiazgami? Dziś mamy dla Ciebie kilka sprytnych trików, które pozwolą zachować porządek w tym, jakże ważnym, pomieszczeniu.


ORGANIZERY TRANSPARENTNE SMUKEE

Wrzuć rzeczy do… wanny

W małych łazienkach często pojawia się prysznic, jeśli jednak planujesz remont i uwielbiasz długie kąpiele, pomyśl o modelu wanny z wbudowanymi funkcjonalnymi schowkami. Taka wanna z meblową obudową pomieści poręczne szafki i schowek na przedmioty, które używasz rzadziej.

Dobrym rozwiązaniem będzie również półka bezpośrednia nad wanną, która pomieści wszystkie niezbędne kosmetyki.

Schowaj rzeczy pod prysznicem

Łazienka z prysznicem to coś za coś – jednocześnie zyskujesz więcej miejsca na podłodze, ale tracisz pole manewru na części powierzchni ścian. Czy aby na pewno? Prysznic też daje kilka możliwości! Świetnym rozwiązaniem mogą być praktyczne, wodoszczelne i zamykane szafki, wyposażone w uchwyt na ręczniki oraz półki na kosmetyki, które możesz zamontować bezpośrednio w kabinie.

Pralko, zejdź mi z oczu!

Ogromna ilość problemów aranżacyjnych w łazience wynika z umiejscowienia bardzo gabarytowego sprzętu, jakim jest pralka. Sprytnym trikiem będzie umieszczenie jej w szafce pod umywalką – dzięki temu zyskasz trochę miejsca na na podłodze.

Kolejnym rozwiązaniem może być wnęka łazienkowa, która pomieści nie tylko pralkę, ale i kilka praktycznych półek nad nią. Aby zagęszczenie półek we wnęce nie skupiało na sobie uwagi, schowaj wszystko za lustrzanymi lub bardzo jasnymi drzwiczkami – dzięki temu optycznie powiększysz łazienkę.

Okolice umywalki

Zamiast montować samodzielną umywalkę, postaw na model z szafką. Jeśli potrzebujesz przestrzeni do przechowywania, wybierz wyższy model, a zyskasz podwójnie – pod spodem zmieścisz jeszcze więcej kosmetyków lub akcesoriów i unikniesz zbędnego schylania się do umywalki. To nie wszystko! Drzwi szafek to równie dobre skrytki – wystarczy zamontować na ich wewnętrznej stronie haczyki albo małe koszyczki.

Lustro to również świetne miejsce do przechowywania – możesz schować za nim płytką półkę naścienną, która pomieści wszystkie niezbędne drobiazgi.

Słupy, słupki, słupeczki

Dużą ilość przedmiotów zmieścisz na wszelkich wariacjach słupkowych mebli, które idealnie wpasują się w trudne do zagospodarowania kąty. Pomieszczą one ręczniki i inne rzeczy, które powinny być zawsze pod ręką.