Metamorfoza przestrzeni – siła detali

Metamorfoza przestrzeni – siła detali

18-01-2021

Chęć wprowadzenia zmian w swoich czterech kątach nie musi oznaczać pracochłonnych i kosztownych remontów. Czasami wystarczy zmienić lub dodać dosłownie kilka elementów, aby nadać naszej przestrzeni świeżości i nowego looku. Odpowiednio dobrane dodatki pomogą uzyskać oszałamiający efekt. Do dzieła!

Postaw na tekstylia

Tekstylia to absolutna podstawa metamorfozy każdego wnętrza. Zmiana koloru zasłon, narzuty czy poszewek na poduszki jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pomogą odmienić wnętrze. Możesz również zdecydować się na poduszki w oryginalnym kształcie, które staną się głównym elementem dekoracyjnym przykuwającym uwagę. Zastosowanie stonowanych kolorów pomoże w utrzymaniu spójności i harmonijnego ładu.

Otocz się kwiatami

Kwiaty ocieplają wnętrze oraz nadają przyjemnego i przytulanego charakteru.  Należy jednak pamiętać o konieczności dbania o nie poprzez m.in. wybór odpowiednio nasłonecznionego miejsca, regularne podlewanie czy przesadzanie. Doskonałą alternatywną (w szczególności dla osób zapracowanych czy alergików) są sztuczne kwiaty – mniej wymagające a równie efektowne. To rewelacyjna ozdoba nawet ciemnego pomieszczenia, która będzie cieszyć oko domowników przez długi czas. Do tego jeszcze tylko wybór odpowiedniej donicy lub osłonki i gotowe…

Nie tylko zdjęcia

Nie tylko zdjęcia w ramkach mogą ozdobić naszą ścianę. Sprawdź, jak zjawiskowo w salonie, kuchni czy przedpokoju mogą prezentować się obrazy. Jest to nie tylko rewelacyjny pomysł na zagospodarowanie pustej ściany, ale również sposób na nadanie przestrzeni indywidualnego charakteru. Należy jednak pamiętać o dopasowaniu obrazu do aranżacji wnętrza i odpowiednim wkomponowaniu go w wolną przestrzeń. Nie może swoją wielkością przytłaczać, ale jednocześnie musi być widoczny. Ważne jest również odpowiednie wyeksponowanie obrazów poprzez odpowiednie oświetlenie. A może stworzysz własną domową galerię?