Metamorfoza przestrzeni

Metamorfoza przestrzeni

26-10-2020

Każdy z nas od czasu do czasu odczuwa potrzebę wprowadzenia zmian w mieszkaniu. Nie musi to oznaczać konieczności wyburzania ścian, zrywania podłóg czy też wymiany wszystkich mebli (i ponoszenia przy tym ogromnych wydatków). Czasami zastosowanie kilku prostych, niskobudżetowych rozwiązań daje spektakularne efekty.  Zmiana na pozór drobnych akcesoriów, zastosowanie dodatkowego koloru potrafią zdziałać cuda i odmienić charakter całego wnętrza. A jak wiadomo, otaczająca nas przestrzeń ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie, dlatego dbajmy o nią.

Dobór tkaniny kluczem do sukcesu

Gwarancję odświeżenia przestrzeni daje nam zastosowanie odpowiednich tkanin. W melancholijnej jesieni czy zimie, które sprzyjają spędzaniu czasu w domowym zaciszu, postaw na grube, puchate i miłe w dotyku materiały. Zamiast zatem zmieniać kanapę, możesz wybrać narzuty dekoracyjne czy koce, które nie tylko będą estetycznymi dodatkami, a również miło otulą podczas oglądania ulubionego serialu, czytania książki czy też „power drzemki”. Idealnymi kolorami będą różnorodne odcienie szarości, brązów, czerwieni i złota, które podkreślą wielobarwność pory roku i powoli wprowadzą w Bożonarodzeniowy klimat.  A do naszej „nowej” kanapy  dobierz odpowiednie poduszki lub skuś się na zmianę poszewek – w połączeniu dadzą piorunujący efekt.

Funkcjonalność ponad wszystko

Aranżując swoją „nową” przestrzeń warto pomyśleć o drobnych meblach, które pomogą Ci uporządkować przestrzeń i pozwolą na stworzenie domowych stref.  Zacznij np. od stworzenia swojego uroczego zakątka, w którym Twoja biżuteria i przybory do makijażu znajdą swoje dedykowane miejsce. Idealnym rozwiązaniem będzie toaletka, którą dzięki kompaktowemu rozmiarowi zmieścisz nawet w małej sypialni, a Ty wygodnie wykonasz makijaż. Te o prostym i subtelnym designie doskonale wpasują się w każde wnętrze a dodatkowo dadzą możliwości do swobodnego ozdabiania ulubionymi dodatkami czy akcesoriami.

Idealnym rozwiązaniem, które wprowadzi innowację do Twojej przestrzeni (a przy okazji uporządkuje „artystyczny nieład” gromadzący się w domu) są rożnego rodzaju siedziska z niezwykle pojemnymi miejscami do przechowania. Sprawdzą się znakomicie jako schowek na obuwie w przedpokoju, zabawek i skarbów wszelakich w pokoju Twojego dziecka czy tekstyliów w sypialni.