Mieszkanie przygotowane na jesień

Mieszkanie przygotowane na jesień

28-09-2020

Jesień to okres kiedy odczuwamy spadek nastroju i formy. Nic dziwnego, sprzyja temu aura. Pamiętajmy jednak, ze jesień to nie tylko deszcz za oknem, plucha, krótsze dni czy mroźne poranki. Jesień to przede wszystkim piękna paleta barw i długie wieczory spędzone pod ciepłym kocem z kubkiem aromatycznej herbaty z imbirem w domowym zaciszu. Stwórz zatem swoją przytulną i ciepłą przystań, w której będziesz mógł się zrelaksować i odpocząć.

Otul się!

W okresie jesieni postawić na grube i  przyjemne w dotyku materiały. Miękkie, puchate poduszki oraz ciepłe koce to absolutny must have każdej przytulnej przestrzeni. Dopełnią aranżacji, ale przede wszystkim otulą podczas oglądania ulubionego serialu, czytania książki czy buszowania w Internecie. Idealnymi kolorami będą różnorodne odcienie szarości, brązów, czerwieni i złota! Możesz je połączyć ze sobą bądź wybrać jeden dominujący kolor. Koc ze sztucznego futerka możesz również użyć jako kapy, pledu na łóżko czy kanapę tworząc w ten sposób idealną strefę relaksu. Ogrzeje i będzie pięknie się prezentować.

O dywanie słów kilka

Mroźne poranki nie należą do najprzyjemniejszych. Dlatego zdecyduj się na dywan lub kilka małych dywanów, które bez wątpienia umilą Ci wstawanie z łóżka w jesienny i mroźny poranek. Wybierz dywan z miękkim runem. Ogrzeje stopy i nada Twojej przestrzeni uroku. Może również stać się idealnym miejscem zabaw Twojego dziecka.  Bez wątpienia dopasowany stylem lub kolorem do narzut czy np. do poduszek wprowadzą przyjemną dla oka harmonię.

Kuchenne gadżety

Jako, że jesień to okres sprzyjający spędzaniu czasu w domowym zaciszu, może okazać się również idealnym czasem na rozwijanie swoich pasji, np. do gotowania. W tym czasie najlepiej smakują nam energetyczne zupy (krem) na bazie sezonowych warzyw, częściej sięgamy po ciepłe śniadania oraz zwiększa nam się zapotrzebowanie na rozgrzewające (i smaczne) napoje. Wybór odpowiednich elementów wyposażenia kuchennego, jak np. garnków jest niezwykle istotny. Nieprzywierająca powłoka garnka czy równomierne rozchodzenie się ciepła zwiększy efektywność gotowania i je uprzyjemni.  Rozgrzewający napój wzmacniający odporność z kardamonem, imbirem i gałązką rozmarynu najlepiej będzie smakował w kubku o jesiennym wzorze.