Niezbędnik każdego plażowicza

Niezbędnik każdego plażowicza

26-06-2018

 

Szykowanie się na plażę często przypomina pakowanie na wakacje – jeśli masz spędzić cały dzień wśród szumu fal, musisz przygotować się na wszystko. Jakich elementów nie powinno zabraknąć w Twojej nadmorskiej wyprawce?

  1. Torba/kosz wiklinowy

Nie oszukuj się, że spakujesz się w mały plecak, czy torebkę – jeśli chcesz mieć przeżyć królewski dzień na złocistym piasku, zaopatrz się przede wszystkim w lekką, dużą torbę lub kosz. Szczególnie polecamy modele wykonane z wikliny, słomek, czy grubej bawełny.

  1.  Coś do leżenia

Leżenie na plażowym ręczniku ma swoich zwolenników, jednak nie wszyscy lubią/mogą leżeć na twardej ziemi. Świetnym zamiennikiem będą grubsze maty lub lekkie materace, które można wziąć pod pachę. Dobrze sprawdzą się też lekkie dmuchane pufy typu lazy bag wypełniane powietrzem – a dokładnie: wiejącym wiatrem.

  1. Ochrona

Ochrona nad morzem niejedno ma imię. Przede wszystkim nie zapomnij o kremach z filtrem – bez zapasu tego kosmetyku nawet nie myśl o wyprawie na plażę! Kolejną ważną rzeczą jest ochrona przed słońcem miejsc, których nie można posmarować kremem. Nie zapomnij o zorganizowaniu dla wszystkich plażowiczów nakryć głowy i okularów przeciwsłonecznych z odpowiednim filtrem.

Jeśli masz wolną rękę lub chętnego pomocnika, nie zaszkodzi też, jeśli zaopatrzysz się w plażowy parasol – dzięki niemu będziecie mieć komfort cienia na życzenie. Nad polskim, wietrznym morzem może przydać się też parawan, przestrzegamy jednak przed zakupem modeli tak długich, że zajmują pół plaży – pamiętajcie: plaża jest dla wszystkich!

  1. Kąpanie

Prażenie się na słońcu to jedna sprawa, nie zapominajmy jednak o gwieździe nadmorskich wakacji – samej wodzie! Kostiumy kąpielowe i ręczniki to oczywista oczywistość, ale nie zapomnij też o klapkach – przydadzą się w przypadku konieczności odbycia szybkich wycieczek do toalety albo pobliskiej knajpki.

Idealnym uzupełnieniem plażowego ekwipunku będą  oczywiście także wszelkie dmuchane akcesoria do zabawy w wodzie.

  1. Czas na przegryzkę!

Po chwilach szalonej zabawy w wodzie prawie każdy głodnieje. Zamiast wydawać pieniądze na niezdrowe przekąski, zainwestuj w torbę termiczną i przygotuj własne smakołyki – będziesz mieć pewność, że są świeże i zachowają odpowiednią temperaturę aż do spożycia. Nie zapomnij też o lekkich wielo- lub jednorazowych talerzykach oraz nawilżanych chusteczkach do porządnego wyczyszczenia dłoni.

  1. Dla zabicia nudy

Jeśli leżenie na plaży szybko Cię nudzi, koniecznie zaopatrz się w coś, co pozwoli Ci się rozerwać, a przy okazji nie zajmie dużo miejsca. Muzyka na smarftonie, książka, krzyżówki, sudoku, talia kart, czy czasopismo powinny należycie Cię zrelaksować.