Niezbędnik piknikowy

Niezbędnik piknikowy

17-06-2021

Wolny (i słoneczny) weekend to idealna okazja do zorganizowania pikniku lub wycieczki rowerowej połączonej (oczywiście) z piknikiem! Poniżej przestawiamy Wam praktyczne dodatki i akcesoria, których nie tylko nie powinno zabraknąć w Waszej wyprawce, ale  z pewnością umilą również  spędzony czas z najbliższymi na łonie natury.

Nie tylko koce

Mata piknikowa to doskonałe rozwiązanie dla każdego miłośnika jedzenia pod chmurką czy zabawy z dziećmi na świeżym powietrzu. Przyjemny w dotyku materiał zapewni wygodę, natomiast wodoodporny spód doskonale izoluje od podłoża.  Przy wyborze odpowiedniej dla siebie maty zwróć uwagę na możliwość łatwego złożenia i wagę (ze względu na konieczność jej przewożenia i przenoszenia). Jednym z niezwykle prostych, ale jakże praktycznych rozwiązań jest rączka, która zapewnia prosty transport.

Aby było smacznie

Jeśli wybraliście już dogodne miejsce, czas pomyśleć o menu! W tej roli doskonale sprawdzają się lekkie dania jak różnego rodzaju sałatki, przekąski, owoce i warzywa. Istotnym jest zachowanie świeżości przewożonych smakołyków. Urocze i szklane pojemniki zostaw na garden party (na pewno się przydadzą). Idealnym wyborem na takie okazje będą lekkie i szczelnie zamykane pojemniki, które zapewnią bezpieczne przechowywanie.

Tak na wszelki wypadek

Jeśli planujecie piknikowe spotkanie ze znajomymi nad jeziorem warto zabrać ze sobą oczywiście … ręcznik. Naszym zdaniem ten dodatek warto mieć zawsze pod ręką podczas piknikowo – rowerowych wojaży. Pamiętajmy, że podczas przemierzania naszej trasy, zawsze istnieje szansa, że trafimy na dodatkową atrakcję jaką jest np. jezioro czy basen. Złożony ręcznik nie będzie zajmował dużo miejsca a może stać się również dodatkowym miejscem do siedzenia dla Ciebie i towarzyszy. Dobrej zabawy!