Nowy rok, nowe porządki

Nowy rok, nowe porządki

04-01-2021

Styczeń jest okresem zmian. Planujemy i powoli wprowadzamy w życie swoje postanowienia noworoczne. Początek roku to też idealny moment na zrobienie generalnych porządków i reorganizacji w naszych czterech kątach. Pamiętajmy, iż uporządkowana i przyjemna  przestrzeń ma wręcz zbawienny wpływ na nasze samopoczucie.  A reorganizację polecamy zacząć od … kuchni! Zaczynamy…

Co kryje szuflada

Porządki w szufladach warto zacząć od opróżnienia ich zawartości i dokonania segregacji. Pożegnajmy się zatem z niepotrzebnymi rzeczami, np. garnkami, których nie używaliśmy latami, bądź o istnieniu nawet nie wiedzieliśmy. Po dokładnym wyczyszczeniu i wysuszeniu szuflad doskonałym pomysłem będzie skorzystanie z pomocy antypoślizgowych mat do szuflad bądź półek. Zapobiegają niekontrolowanemu przesuwaniu się przedmiotów, jak również ochronią przed zarysowaniem powierzchni szafek, półek lub blatów. Dostępne w sprzedaży rolki możesz swobodnie przycinać i dopasowywać do rozmiaru szafek, czy szuflad. A później…  wyselekcjonowane przedmioty należy ułożyć w odpowiedniej kolejności, w myśl zasady aby z przodu znajdowały się produkty czy przedmioty, których używamy najczęściej, i gotowe. Wśród dostępnych wzorów i kolorów mat możecie wybrać te, które kolorystycznie będą spójne z wykładaną powierzchnią lub też zaszaleć z kolorowym wzorem …Mamy w końcu Nowy Rok!

Jak zadbać o talerze?

Przy okazji reorganizacji w szafkach i szufladach warto pomyśleć również o zabezpieczeniu talerzy czy garnków przed ewentualnym zarysowaniem i ukruszeniem.  Sprzymierzeńcami będą wykonane z miękkiego materiału przekładki do patelni, garnków czy talerzy, które z pewnością ułatwią nam przechowywanie oraz wprowadzą praktyczny i przyjemny dla oka ład.

Nie tylko suszarka…

Maty to rewelacyjna alternatywa dla tradycyjnych suszarek. Wystarczy umieścić ją w wygodnym dla siebie miejscu i ułożyć na niej umyte naczynia. Złożona będzie zajmować mało miejsca w naszej uporządkowanej już szufladzie czy szafce, a niewielkie rozmiary sprawią, że jest również wygodna w przenoszeniu i transporcie – idealna do zabrania ze sobą np. na działkę.