O dywanach słów kilka

O dywanach słów kilka

10-10-2022

Gładki, ze wzorem? Większy, mniejszy? Mamy je wszystkie! Przede wszystkim zapewnią komfort, jak również to doskonała ozdoba przestrzeni – nic tak nie tworzy przytulnego klimatu wnętrza, jak właśnie dywany.

Otulenie dla stóp

Jaki dywan do salonu? Najlepiej miękki, puszysty, który urozmaici wnętrze, jak również otuli stopy i umili wstawanie bez względu na porę roku. Sprawdzi się z pewnością również w sypialni, położony tuż przy łóżku. Jeśli jesteś miłośnikiem harmonii we wnętrzach, wybierz ten korespondujący z innymi elementami wnętrza, jak na przykład kolorem kanapy. Odpowiednio dobrana wielkość dywanu i kolor wpłynie na optyczne wrażenie – jeśli chcemy powiększyć pomieszczenie, zdecyduj się na duży dywan w centralnej części salonu w jaśniejszych barwach.

Funkcjonalność ponad wszystko

W przedpokoju czy kuchni, w ruchliwych przejściach, idealnym pomysłem są chodniki, które nie sprawią problemu w utrzymaniu ich w czystości (i np. można je prać w pralce). Uniwersalna kolorystyka i klasyczny wzór będzie pasować do każdego rodzaju wnętrz i … doskonale się prezentować. Istotnym jest również materiał z jakiego jest wykonany podkład – ten o właściwościach antypoślizgowych zapobiega przesuwaniu się.