Organizacja na 5+

Organizacja na 5+

16-01-2020

W dobrze zorganizowanym mieszkaniu żyje się lepiej. Przede wszystkim wygodniej, ale też ładniej! Porządna organizacja nie musi być nudna i oczywista. Mamy kilka sposobów na to, żeby uporządkować swoje rzeczy przy pomocy nietuzinkowych dodatków.   

W kuchni

Jeśli w kuchni brakuje Wam miejsca na przechowywanie przypraw czy niedużych naczyń, idealnym rozwiązaniem będą półki z drewna bambusowego. Można postawić je na blacie i stworzyć tym samym dodatkową przestrzeń na stawianie rzeczy. Drewno jako naturalny materiał dobrze komponuje się z każdym stylem kuchni. Świetna sprawa – szczególnie w niedużej kuchni. 

W pokoju dziecięcym

Wszyscy wiemy, że dzieci nie lubią robić porządków. Ale! Jeśli zapewnimy im zachęcające dodatki do organizacji, kto wie, może zdołamy je zachęcić do regularnego sprzątania swoich zabawek? Kolorowe pudełka i minikomody z motywami zwierzęcymi wyglądają tak ślicznie, że nie sposób im się oprzeć. Dzięki nim będzie nam łatwiej pochować drobiazgi i posegregować je np. tematycznie. A pokój dziecięcy zyska stylowy dodatek. 

W przedpokoju

Przedpokój to często zaniedbane przez nas pomieszczenie. Nie zwracamy na nie uwagi, bo nie przebywamy tam długo. Jednak dla naszych gości jest to często pierwsze wrażenie o naszym mieszkaniu. Warto więc dbać o to, by wejście do niego wyglądało estetycznie. Zamiast rzucać okrycia czy torby w jakiś kąt, warto zamontować wieszak na ścianie. Ten z domkami spełnia dodatkową funkcję, bo wygląda po prostu świetnie kiedy umieścimy tam dodatki, np. trochę zieleni. I odrazu milej na pierwszy rzut oka!