Perfekcyjna organizacja w kuchni – niezbędne akcesoria z bambusa

Perfekcyjna organizacja w kuchni – niezbędne akcesoria z bambusa

16-08-2019

Od dłuższego już czasu eko świadomość na stałe zagościła w wielu polskich domach, wpływając na rozważne zachowania konsumenckie. Staramy się mieć realny wpływ na to co otacza nas i naszych najbliższych. Rezygnacja z wyrobów plastikowych to jeden z kroków jakie możemy podjąć, nie tylko ze względu na aspekty zdrowotne, ale i szersze kryteria jak wpływ na ekologię. Nie bez powodu wyroby z bambusa cieszą się dużą popularnością, gdyż materiał ten łączy funkcjonalne piękno z dbaniem o środowisko – jest on biodegradowalny. Z bambusa produkuje się instrumenty muzyczne, meble, parkiety a także mniejsze akcesoria jak naczynia czy sztućce. Zwłaszcza te ostatnie zajmują w kuchni niezastąpione miejsce ze względu na swoje liczne zalety użytkowania jak i wyjątkowy wygląd.

Liczne zalety akcesoriów z bambusa

Bambus jest materiałem bardzo wytrzymałym, odpornym na zarysowania i odkształcenia między innymi pod wpływem temperatury jak i wilgoci. To wszystko za sprawą obróbki pod ciśnieniem, która “prasuje” materiał likwidując wszelkie szczeliny i zagłębienia uniemożliwiając tym samym przedostawania się wilgoci do wnętrza. Dlatego też nie powinna nas dziwić suszarka na naczynia czy ociekacz na sztućce zrobione z tego materiału – o ileż ładniej wyglądają od tych plastikowych! Wyroby produkowane z bambusa charakteryzują się lekkością i łatwością w czyszczeniu. Istotną zaletą bambusowych naczyń i innych akcesoriów kuchennych jest to, że nie wchodzą one w reakcje z żywnością tym samym nie absorbują zapachów a dodatkowo są antybakteryjne. Materiał ten nie nagrzewa się dzięki czemu idealnie nadaje się do podawania również gorących dań i napojów.

Bambus w kuchni – naturalny wygląd i liczne zastosowania

Bambusowe łopatki i łyżki do mieszania można spotkać praktycznie w każdym domu, gdzie zastąpiły np. metalowe, czy plastikowe (te ostatnie z tendencją do topienia się). Dzięki nim nie musimy się już obawiać, że porysujemy delikatne patelnie czy garnki podczas przygotowywania potrawy. Deski do krojenia wykonane z bambusa również cieszą się dużą popularnością – krojenie na nich jest pewne i stabilne a mycie bardzo łatwe.
Przyprawy zamknięte w pojemniczkach o wiele ładniej prezentują się wyeksponowane na bambusowych stojakach niż schowane w papierowych torebkach a dodatkowo są zawsze pod ręką. Jeżeli lubimy zapraszać do siebie gości przyda nam się tacka do serwowania poczęstunku i kawy z ciekawym rozwiązaniem w postaci małej szufladki na łyżeczkę czy serwetkę. Funkcjonalny półmisek z przegródkami do podawania słodkich czy słonych przekąsek dzięki oryginalnemu designowi ozdobi każdy stół. Śniadanie w łóżku dla zwolenników leniwych, weekendowych poranków? Z bambusowym stoliczkiem z rozkładanymi nogami i wygodnymi uchwytami będziemy mogli cieszyć się słodkim lenistwem w pozycji leżącej.

Naturalna, drewniana faktura bambusa pasuje do każdego stylu – materiał ten idzie w parze ze szkłem, metalem czy porcelaną tak samo w kuchni jak i salonie, czyniąc z bambusowych akcesoriów ozdobę każdego wnętrza.