Poczuj kuchenną przestrzeń, czyli dodatki do funkcjonalnej kuchni

Poczuj kuchenną przestrzeń, czyli dodatki do funkcjonalnej kuchni

08-02-2021

Temat dodatków i praktycznych akcesoriów kuchennych jest tematem, któremu poświęcamy dużo uwagi. Nic dziwnego – to przecież jedna z ważniejszych przestrzeni w naszych domach.  Dlatego też, bez względu na rozmiar kuchni, tak istotne jest jej odpowiednie i staranne zorganizowanie.  Pamiętajmy, że nawet najmniejsza kuchnia przy przemyślanej organizacji może być funkcjonalna, praktyczna i … stylowa.

Naturalnie, że piękne

Akcesoria wykonane z bambusa stale powracają w naszym asortymencie. Oprócz tego, że wyglądają po prostu obłędnie i doskonale wpisują się w każdą przestrzeń, należy pamiętać, iż bambus jest materiałem niezwykle trwałym i wytrzymałym (ważna jest odpowiedniej pielęgnacja), a co więcej idealnie wpisuje się w trend gotowania ekologicznego. Jednym z najczęściej spotykanych dodatków bambusowych do kuchni są oczywiście deski. Bambusowe deski do krojenia są niezwykle wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, a co więcej nie chłoną również zapachów. Jeśli jesteś zatem miłośnikiem praktycznych rozwiązań, deska na płytę indukcyjną to dodatek stworzony do Twojej kuchni! Dzięki silikonowym nóżkom, możesz swobodnie położyć ją na kuchence indukcyjnej bez obawy porysowania czy zabrudzenia sprzętu i cieszyć się dodatkowym blatem roboczym! Jeszcze tylko pasująca taca lub misa, którą możemy wykorzystać do owoców czy warzyw! I gotowe!

Wszystko w porządku

Aby ułatwić i tym samym uprzyjemnić sobie funkcjonowanie w kuchennej przestrzeni, warto pomyśleć o miejscu dedykowanym na różnorodne przyprawy, przekąski, kawy czy różnorodne rodzaje herbat. Niezwykle istotne jest, aby produkty, z których często korzystamy, znajdowały się pod ręką. Z pomocą przychodzą wówczas stylowe puszki, których szczelnie zamykana pokrywa chroni przechowywane produkty przed wilgocią. Wśród różnorodnych dostępnych wielkości z pewnością dopasujesz rozmiar do potrzeb swojej kuchennej przestrzeni. Jednym z niesłabnących trendów są dodatki w kolorze złota. Połączone z czernią stanowią wręcz duet idealny. Do koloru puszek możesz również dobrać tacę. Nie zajmuje dużo miejsca, a z pewnością serwowane na niej śniadania czy podane ciasteczka podczas wizyty gości będą prezentować się doskonale!