Poczuj wiosnę w kuchni

Poczuj wiosnę w kuchni

15-03-2021

Już za kilka dni przywitamy Pierwszy Dzień Wiosny! Tak długo przez wielu wyczekiwany! Otwórz zatem szeroko okna, wpuść promienie słoneczne i przygotuje swoje mieszkanie. A wiosenną metamorfozę proponujemy zacząć od … kuchni! Do dzieła!

Barwne gotowanie

Z czym kojarzy Wam się wiosna? Nam przede wszystkim ze smakiem świeżych warzyw i owoców oraz … oczywiście kolorami. Wprowadzając zatem wiosnę do kuchni, warto zadbać o różnorodne garnki, w których przyrządzicie ulubione potrawy, za których smakiem tęskniliście przez okres jesienno – zimowy. Przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na powłokę (najlepiej wybrać te z powłoką nieprzywierającą) oraz możliwości szybkiego i równomiernego rozchodzenie się ciepła. Istotnym aspektem jest również wygodna i ergonomiczna rączka odporna na wysokie temperatur, która z pewnością pomoże w bezpiecznym przygotowaniu potraw. Nie obawiaj się również wyrazistych kolorów- w końcu to wiosna.

Subtelne dodatki

Zastawa stołowa to kolejny pomysł na wprowadzenie wiosennego klimatu. Elegancki  kwiatowy print będzie idealnym i subtelnym dodatkiem i z pewnością nada świeżości naszej jadalni. Doskonale w tej roli sprawdzą się kubki na herbatę (lub kawę) o poranku w ogródku, na tarasie czy balkonie. Chcąc umilić sobie i swoim bliskim czas spędzony przy stole, możemy również stworzyć śniadaniowy zestaw: miska na owsiankę czy talerz w tym samym wzorze.  Będą z pewnością doskonale prezentować się również na ważnych uroczystościach,  jak uroczystym wielkanocnym śniadaniu.

Nie tylko patera

Wiecie, jak uwielbiamy praktyczne i funkcjonalne dodatki. Jednym z nich, który z pewnością zostanie przez Was doceniony to koszyk. Przede wszystkim wprowadzą ład i porządek do kuchennej przestrzeni. Ułożone w nim owoce i warzywa będą nie tylko zawsze pod ręką tak, aby z łatwością po nie sięgnąć, ale również z pewnością będą efektownie prezentować się w kuchni.  Wśród wielu dostępnych rodzajów możesz wybrać ten z rączka, która ułatwi przenoszenie.