Przepis na udane garden party

Przepis na udane garden party

07-06-2021

Sezon na garden party ruszył już pełną parą! Nie ma nic przyjemniejszego od wspólnego biesiadowania pod chmurką z najbliższymi. Taka forma przyjęcia sprawdzi się również doskonale przy organizacji urodzin czy np. baby shower. Wystarczy zatem sprawdzić prognozę pogody i skorzystać z kilku naszych wskazówek.

Aranżacja ogrodowej przestrzeni

Po pierwsze należy zatroszczyć się o komfort i wygodę swoich gości. Miękkie poduszki, które możesz ułożyć na ławkach, krzesłach czy taboretach dodatkowo urozmaicą przestrzeń. Doskonałym pomysłem będzie również rozłożenie ich bezpośrednio na trawniku lub tarasie. Nie zapomnij również o udekorowaniu stołu, wokół którego gromadzą się goście. Obrus w kwieciste wzory będzie z pewnością nie tylko estetycznym elementem dekoracji, ale ochroni również Twój drewniany stół przed zarysowaniami czy zabrudzeniami.

Kolorowy stół

Oprócz wyboru odpowiedniego menu, jedną z ważniejszych kwestii jest oczywiście zastawa. Jednym z praktyczniejszych rozwiązań są naczynia wielokrotnego użytku wykonane z plastiku w letnich i energetyzujących kolorach! Im więcej kolorów, tym lepiej! W soczyście kolorowych kubeczkach podaj wodę lub zrobioną przez siebie lemoniadę. Dużą miskę możesz wykorzystać do podania sałatki z rukolą i serem feta oraz kawałkami arbuza (polecamy), natomiast małe talerzyki przygotuj dla gości.

Coś na orzeźwienie …

Jeśli organizujecie przyjęcie dla najmłodszych, nie możecie zapomnieć o lodach (chociaż podczas przyjęć dla dorosłych to również miły i smakowity akcent :). Zaopatrz się zatem w kolorowe kubeczki na lody, formy i oczywiście… łyżkę do lodów.  Pokrój ulubione owoce i zaproś najmłodszych do przyrządzania deserów – doskonała zabawa gwarantowana! Pamiętaj o kostkach lodu do napojów. Możesz również zdecydować się na butelkę z wyciskaczem do cytrusów i kostkami do zamrażania, które po wyjęciu z zamrażalnika ochłodzą napój bez rozcieńczania i zmiany smaku.