Przygotuj dom na Święta Bożego Narodzenia

Przygotuj dom na Święta Bożego Narodzenia

30-11-2021

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas w roku! Kojarzy się z domowymi wypiekami pierniczków czy ciasta korzennego, zapachem choinki, radością a przede wszystkim spokojnymi chwilami spędzonymi z gronie najbliższych. Odpowiednie zaplanowanie i przygotowanie jest kluczem do sukcesu, dlatego aby nie dać się przedświątecznej gorączce, zaplanuj Święta już teraz. A planowanie Świąt zacznij od … niebanalnej dekoracji wnętrza.

Świąteczne otulenie

Świąteczna pościel to doskonały sposób na szybką metamorfozę wnętrza a zarazem umilenie zimowych wieczorów. W tym przypadku nie tylko otuli, zadba o komfort  snu, ale w mgnieniu oka nada ten  właśnie iście magiczny charakter Świąt. Wśród wielości dostępnych wzorów i kolorów z pewnością znajdziesz odpowiednią dla siebie.. Jeśli nie przepadasz za świątecznymi wzorami, możesz wybrać taką, która swoim kolorem będzie nawiązywać do Świąt Bożego Narodzenia, np. ponadczasowa czerwień. W myśl zasady poduszek nigdy na wiele, zdecyduj się na zastosowanie kilku poduszek w dekoracyjnych poszewkach – w jednym kolorze lub w tej samej tonacji kolorystycznej.

Święta pełne światła

Choinka powinna być rozświetlona, ale czy tylko? Im więcej punktowego delikatnego światła, tym lepiej a przytulna i iście magiczna atmosfera tworzy się sama.  Doskonałym rozwiązaniem będą świeczniki lub wieńce dekoracyjne z miejscem na małą świeczkę typu tea light. Możesz je ustawić wszędzie, gdzie chcesz – na komodzie, szafce czy świątecznym stole. Jeśli wolisz unikać świeczek, idealnym rozwiązaniem będą delikatne lampeczki, które wplecione są w różnorodne ozdoby jak choinka czy gwiazda betlejemska emitując delikatne i rozproszone światło LED, nadadzą klimat wnętrzu.