Przystrajamy dom na Sylwestra – niezbędne gadżety każdej noworocznej imprezy!

Przystrajamy dom na Sylwestra – niezbędne gadżety każdej noworocznej imprezy!

28-12-2018

Wybór miejsca na ostatnią imprezę w roku bywa trudne. Bal? Zabawa w klubie? A może domówka? Są osoby, które nie przywiązują większej wagi do tego dnia, a są i takie, które przygotowują się do niego na długo przed. Jeżeli w Sylwestra to my jesteśmy gospodarzami imprezy, warto zadbać o jej wyjątkowy klimat. Sylwestrowe przystrojenie domu nie musi być ciężką pracą – wystarczy zaopatrzyć się kilka niezbędnych akcesoriów, aby nadać mu imprezowy wystrój.

Balony

Nie tylko dzieci je uwielbiają! Dzisiaj przy wyborze balonów mamy duże pole do popisu – oprócz tradycyjnych, okrągłych możemy kupić gotowe “balonowe” słowa bądź pojedyncze litery i cyfry, z których możemy sami stworzyć tekst. Balony napełniane helem będą ładną ozdobą mebli – np. krzeseł dla gości. Można nimi również przyozdobić zastawę stołową – kieliszki czy butelka szampana z przyczepionym balonem będą lepiej widoczne. W trakcie imprezy można je “uwolnić” a wtedy nasz sufit nabierze naprawdę odświętnego wyglądu! Kolorystyka? Złoto, srebro (razem z bielą!) najlepiej z kontrastującą czernią, czy granatem – dodatki w tych kolorach nadadzą każdej imprezie eleganckiego stylu.

Naczynia od zadań specjalnych

Proponujemy przezroczyste szkło/plastik najlepiej z mieniącymi się detalami. Nie wystawiajmy naszej najlepszej zastawy – rozbite naczynia podczas tańców to przecież nie jest taki rzadki widok. Zamiast tradycyjnych kieliszków proponujemy wygodne, zamykane bidoniki ze słomką – idealne na dancefloor! Pamiętajmy, aby planując menu na imprezę, wziąć pod uwagę indywidualne upodobania jedzeniowe naszych gości – nie każdy lubi rybę a ktoś inny może być uczulony na orzechy!

Serpentyny i konfetti – mieniące się w świetle dodatki

Zostawmy tęczowe kolory na imprezy dla  najmłodszych. Organizując Sylwestra dla dorosłych postawmy na mieniące się, “cekinowe” akcenty. Połyskujące w świetle lampek serpentyny rozwieszone np. na ramach obrazów, przy oknie czy na krzesłach gości rozjaśnią wnętrze a położone na stole wśród konfetti w kształcie gwiazdek nadadzą prawdziwie odświętnego klimatu.

Oświetlenie

Nie ma tutaj żadnej reguły – światełka w każdym kształcie i kolorze są mile widziane na imprezie Sylwestrowej. Połóżmy ledowe lampki na regałach, powieśmy na lustrze, ułóżmy na stole pośród serpentyn i gwiezdnego konfetti – wygląda naprawdę magicznie! Małym wysiłkiem sprawimy, że całe pomieszczenie rozświetli karnawałowy blask zapraszający do zabawy. Jeżeli lubimy naturalny płomień to wybierzmy bezpieczne miejsce na latarenki i świeczniki – z dala od balonów, czy serpentyn.

Planując imprezę Sylwestrową nie skupiajmy się tylko na wystroju domu – dobre humory i przyjazna atmosfera podczas zabawy to najlepsze jej atuty zapowiadające naprawdę udany nadchodzący rok.