Przytulnie i wygodnie, czyli natural vibes w domowej przestrzeni

Przytulnie i wygodnie, czyli natural vibes w domowej przestrzeni

01-03-2021

Styl naturalny jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie preferują kontrastów, a cenią sobie spójność i harmonię.  Paletę stylu naturalnego stanowi biel, odcienie bursztynu, brązy, żółty czy uwielbiane przez wielu szarości. Mieszkania urządzone w tym klimacie sprzyjają  wytchnieniu. Wprowadzają przytulną atmosferę i … zmysłowość. Nie oznacza to jednak, że mieszkanie urządzone w tym trendzie jest nudne i monotonne. Przeciwnie! Otwiera przed nami wachlarz możliwości w kwestii aranżacji naszych czterech kątów. 

Serce domu, czyli kuchnia

Materiałem, który idealnie odnajduje się w kuchni jest oczywiście bambus. Nie tylko wygląda obłędnie i będzie cieszyć oko domowników przez lata, ale akcesoria i dodatki z niego wykonane są również niezwykle praktyczne. Jednym z częściej spotykanych dodatków bambusowych są oczywiście deski i tace. Jeśli jesteś już ich szczęśliwym posiadaczem, warto zadbać o kolejne funkcjonalne dodatki, jak np. chlebak. Możesz zdecydować się na tradycyjny chlebak z żaluzją lub eleganckim i stylowym wzorem, który z pewnością nada charakteru. Wzbogacasz smak przyrządzanych przez siebie potraw przyprawami? Umieść je zatem w przyprawniku na obrotowej podstawie! Będziesz mieć je zawsze pod ręką! Szczelnie zamykane słoiczki zadbają nie tylko o świeżość Twoich przypraw, ale również doskonałą organizację i utrzymanie porządku w kuchni!

O tekstyliach słów kilka

Jak już kilka razy wspominaliśmy, dobór odpowiednich tekstyliów potrafi całkowicie odmienić wnętrze. Jeśli zatem szukasz pomysłu na szybką metamorfozę sypialni czy salonu – nic prostszego. Postaw na ciepłe narzutę w ciepłych odcieniach i dobierz do niej poduszki. Nie muszą być w tym samym kolorze. Dobrym rozwiązaniem będzie dopasowanie ich tkaniną. Na fotel natomiast połóż koc, którym w chłodne wieczory przyjemnie otuli.  Całość będzie stanowić harmonijną kompozycję i przestrzeń, w która będzie sprzyjała odprężeniu i błogiemu zaśnięciu…