Przytulny pokój dla dziecka

Przytulny pokój dla dziecka

09-08-2021

Szukacie inspiracji do urządzenia lub odświeżenia pokoju dziecięcego? Zdajemy sobie sprawę, że to nie lada wyzwanie. Należy zaplanować w nim każdy szczegół – tak, aby łączył  w sobie potrzeby młodego użytkownika i działał stymulująco. Jednym z istotnych aspektów jest wyznaczenie stref w pokoju dziecięcym do codziennej aktywności, zabawy i nauki (przez zabawę 😊). Przedstawiamy Wam zatem kilka pomysłów na uczynienie pokój przytulnym i funkcjonalnym jednocześnie.

Stolik do zadań specjalnych

Wybierając odpowiedni stolik dla dziecka, musimy pamiętać o jego wymiarach i materiale, z jakiego jest wykonany. Istotnym jest jego wytrzymałość i waga – aby bez problemu przenosić go z miejsca na miejsca (ot tak, na wszelki wypadek😊). Te o minimalistycznym designie wpiszą się w każde wnętrze.

Zwierzaczkowe krzesełka

Dodatki z motywem zwierzęcym to produkty must have każdego pokoju dziecięcego. Urocze krzesełka inspirowane milusim barakiem czy rozkosznym królisiem pokocha każde dziecko. Stołeczki staną się z pewnością towarzyszami beztroskich i kreatywnych zabaw,  ciekawe kształty zainteresują młodego odkrywcę pobudzając jego wyobraźnię zachęcając do nauki. A jak doskonale będą się prezentować …

Organizacja = porządek

Jednym z niezbędnych dodatków (nie tylko do pokoju dziecięcego) jest tablica magnetyczna. Wszystkie najważniejsze notatki znajdą swoje miejsce, a wykonane własnoręcznie rysunki będą dumnie się prezentować przyczepione za pomocą magnesów.  Specjalna powierzchnia umożliwia wielokrotne nanoszenie napisów, rysunków czy notatek i bezproblemowe usuwanie ich za pomocą ściereczki.