Pufy, pufki, pufeczki, czyli synonim wygody i relaksu w Twoim domu

Pufy, pufki, pufeczki, czyli synonim wygody i relaksu w Twoim domu

20-04-2018

Pufy do siedzenia pojawiły się już w XVIII wieku, a legenda głosi, że pomysł powstał, kiedy ktoś rzucił na tapicerowany na miękko taboret poduszkę i od razu docenił komfort siedzenia. Trzeba przyznać, że pufy podłogowe raczej nie bywają pierwszym pomysłem, gdy myślimy o stylowym wnętrzu, a to duży błąd – mogą one idealnie dopełnić stylową aranżację mieszkania.

Małe pufy, dużo funkcji

Małe pufy mogą świetnie sprawdzić się w każdym wnętrzu, pełniąc przy tym kilka różnych funkcji. W przypadku siedzisk niewielkich rozmiarów, możemy zaszaleć z kolorem – intensywne barwy mogą świetnie urozmaicić każde wnętrze bez zagrożenia, że zdominują dane pomieszczenie.


PUF DEKORACYJNY SMUKEE

Ogromną zaletą małych puf jest ich mobilność – możesz przestawiać je do woli, schować gdziekolwiek zechcesz i używać kiedy pojawi się taka potrzeba. To świetne rozwiązanie w przypadku przyjmowania gości w mieszkaniu z ograniczoną liczbą miejsc siedzących!

PUFKA SMUKEE

Takie pufy (pod warunkiem, że przynajmniej lekko usztywniane) mogą też spokojnie funkcjonować jako stoliki – wystarczy położyć tackę i mobilny stolik gotowy!


PUFKI SMUKEE

Po ciężkim, zabieganym dniu świetnie sprawdzą się w roli idealnego wsparcia dla nóg – jako podnóżki, więc każdy wieczór z książką lub filmem może zyskać zupełnie nową jakość odpoczynku.

PUFKI SMUKEE 

W małych mieszkaniach idealnie sprawdzą się pufy ze schowkiem – oszczędzasz miejsce na przechowywanie i zyskujesz dodatkowe miejsce siedzące.

Duże pufy = porządny relaks

Większe pufy najlepiej sprawdzają się w bardziej przestronnych mieszkaniach, jednak jeśli mieszkasz na niewielkiej przestrzeni, a marzy Ci się duże miejsce do wypoczynku, możesz zainwestować w dmuchane pufy, które są nieocenione zwłaszcza w przypadku wizyty licznej grupy gości.

Wypełnione styropianowymi kulkami pufy wyglądające jak wielkie worki to świetne rozwiązanie, gdy w domu są dzieci – mimo swoich gabarytów są bardzo lekkie do przenoszenia z miejsca na miejsce i idealne do dziecięcych harców. Są też łatwe do przechowywania – wystarczy wrzucić do szafy i gotowe. W przypadku dorosłych może być już trochę trudniej – jeśli miewasz problemy z kolanami lub plecami, ta pufa nie będzie dla Ciebie dobra, ponieważ jest zbyt miękka i dosyć niska.

PUFKA SMUKEE

Duże i nieco twardsze pufy to dobre rozwiązanie, jeśli wychodzisz z założenia, że nie będzie trzeba ich wiecznie chować. Idealnie sprawdzą się zamiast fotela do czytania, czy jako miejsce relaksu przed telewizorem. Występują w ogromnej ilości form i kolorów, także na pewno bez problemu znajdziesz coś, co pasuje do wnętrza Twojego mieszkania.

PUFKA SMUKEE