Rozświetlona Gwiazdka – otul swój dom ciepłym światłem na Boże Narodzenie

Rozświetlona Gwiazdka – otul swój dom ciepłym światłem na Boże Narodzenie

29-11-2018

Nie bez powodu Święta Bożego Narodzenia w naszej tradycji są szczególnym momentem. Dzieci niecierpliwie odliczają dni do Gwiazdki w adwentowych kalendarzach, a dorośli nie mniej niecierpliwie, oczekują momentu kiedy cała rodzina zasiądzie przy stole. Jest to idealny czas na nadrobienie zaległych rozmów, wspomnienie miłych chwil, czy prostu czerpanie radości z obecności najbliższych. Na te kilka dni zwalniamy tempo życia, łapiemy głęboki oddech i poddajemy się magii świąt.

Magię tę czuć wszędzie – w zapachach potraw, w nieodzownej krzątaninie domowników, a w szczególności w naszych domach, które na okres świąteczny zmieniają się nie do poznania. Gwiazdka to czas, w którym możemy dać się ponieść fantazji przystrajając i dekorując nasz dom. Warto wtedy zadbać o oświetlenie, które kojarzy się z ciepłem, bezpieczeństwem i domowym ogniskiem.

Łatwy sposób na olśniewające święta

Lampki, lampiony, świece i dekoracje ledowe to proste, ale skuteczne elementy wystroju, które często w zupełności wystarczą, aby wprowadzić świąteczną atmosferę do domu. To też idealne rozwiązanie dla tych najbardziej zabieganych. Zawieszenie lampek u szczytu lub wzdłuż firanek ładnie oprawi okno, a przy zgaszonym świetle wprowadzi przyjemny klimat.

Świecące drzewko – nieodzowny element świąt

Myśląc o świątecznym oświetleniu w pierwszej kolejności przychodzi nam do głowy choinka. Wybór światełek na bożonarodzeniowe drzewko jest duży: od klasycznych lampek, przez minimalistyczne ledy, po finezyjne świetliste łańcuchy. Od ciepłych, po zimne – w zależności od tego, co bardziej działa na naszą wyobraźnię. Dla osób posiadających małe dzieci, bądź zwierzęta, a nie chcących rezygnować z uroku choinki proponujemy ciekawy kompromis – światełka przyczepione do ściany w kształt choinki. Obecnie na rynku jest szeroka gama różnego rodzaju haczyków ściennych, które idealnie się sprawdzą przy takiej konstrukcji – są wytrzymałe i nie niszczą ścian.

Nieśmiertelne cotton balls – urokliwy dodatek przez cały rok!

Dla osób, którym znudziły się tradycyjne lampki proponujemy alternatywę – cotton ballsy! Są one bardzo praktycznym elementem wystroju wnętrza, ponieważ sprawdzają się w większości miejsc w domu, nie tylko na okres świąteczny, ale przez cały rok. Świetlistymi kulami możemy przystroić okna, kominek, ściany, a nawet położyć je na fotel, czy koc. Zawsze ocieplą wnętrze i nadadzą mu świątecznego charakteru. Propozycją zajęcia czasu dzieciom może być udekorowanie cotton ballsami balkonu – ważne, żeby Święty Mikołaj wiedział gdzie mają trafić prezenty!

Bajeczne lampiony

Lampiony nieodłącznie kojarzą się ze świętami. Jest w nich coś magicznego, co sprawia, że nasze wnętrze zamienia się na niezwykły domek z bajki. Nie trzeba być dzieckiem, aby docenić ich baśniowy klimat. Lampiony sprawdzą się zarówno na ganku, jak i wewnątrz mieszkania. Ledowe świece świetnie dopełnią przestrzeń przy choince, lub zajmą miejsce na parapecie, a przy tym nie będą stanowiły zagrożenia dla ciekawskiego kota.

Dekoracje LED

Wybór świątecznych dekoracji ledowych jest naprawdę duży. Cieszą się one popularnością, ponieważ pozwalają w prosty sposób zmienić charakter wnętrza z codziennego, na odświętny. Dekoracje LED sprawdzą się prawie w każdym miejscu – na choince (bombki ledowe), na półce lub parapecie, stole lub w pokoju naszych pociech. Przy wyborze tych dekoracji kierujmy się dziecięcą fantazją, ponieważ w Święta można więcej.

Święta od zewnątrz

Dekorując na święta wnętrze domu czy mieszkania, nie można zapominać o jego wyglądzie zewnętrznym. Oświetlenie ganku sprawi, że wchodzenie do domu będzie niczym przekraczanie progu przytulnej, drewnianej chatki w górach. Dajmy się ponieść fantazji (również tej dziecięcej!). Ładnie oświetlone pomieszczenia będą emanowały ciepłym, rodzinnym klimatem. Jednak niezależnie od tego jak ozdobimy nasze wnętrze, najcieplejszą atmosferę w domu stworzą nasi Bliscy.

 

Dekoracje świąteczne dostępne w wybranych sklepach sieci Biedronka od 26.11.2018 do wyczerpania zapasów.