Skandynawia w kolorze

Skandynawia w kolorze

17-01-2018

Skandynawski minimalizm we wnętrzach od kilku ładnych lat jest bardzo silnym wnętrzarskim trendem i mimo, że co chwila pojawiają się nowe nurty, nie zapowiada się na to, by w najbliższym czasie został zdetronizowany. Ten mało inwazyjny styl sprzyja relaksowi, choć niektórzy powiedzą, że jest nudny i zachowawczy, ale czy aby na pewno? Jak wiadomo, to dodatki “czynią wiosnę”, więc każdy wystrój domu bardzo łatwo urozmaicić i nadać mu swój jedyny, niepowtarzalny charakter.

Salon

Salon to miejsce, w którym toczy się życie domu. Goście, posiłki, rozmowy – zawsze dużo się tam dzieje, więc dla równowagi minimalizm jest jak najbardziej wskazany. Jeśli uznasz, że prosty wystrój już Ci się znudził, nie musisz inwestować w całkiem nowe wyposażenie wnętrza – wystarczy kilka kolorowych dodatków i voilà – mamy nowy salon jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki! By ożywić to pomieszczenie, wystarczy zainwestować w podkładki na stół, poduszki na kanapę, zasłony, czy dywanik w żywym kolorze. Proste, prawda?

Kuchnia

Nic tak nie cieszy oka, jak jasna, czysta i minimalistyczna kuchnia. Wyobraź sobie puste blaty, jasne kolory i relaksującą przestrzeń – cudownie, czyż nie? A co by było, gdyby dodać tu trochę wyrazistych akcentów? Idealnym pomysłem na odświeżenie kuchni będą kolorowe dodatki – ręczniki, ściereczki, akcesoria stołowe, przybory do gotowania lub zasłony, firanki, bądź rolety. Kilka dyskretnych akcesoriów tego rodzaju sprawi, że kuchnia będzie jeszcze bardziej przyjemnym miejscem.

Sypialnia

Tekstylia, tekstylia i jeszcze raz tekstylia! Jeśli chcesz odmienić charakter miejsca, w którym śpisz, zainteresuj się wyrazistymi poduszkami, narzutą na łóżko, dywanikiem, bądź zasłonami. Wybierając dodatki, kieruj się zdrowym rozsądkiem – sypialnia to miejsce, w którego głównym zadaniem jest odprężenie użytkujących to pomieszczenie osób. Postaraj się więc uniknąć zbyt dużej ilości pstrokatych rozpraszaczy i wybierz jedno, dwa akcesoria, które delikatnie odświeżą to wnętrze.

Łazienka

Proste, jasne wnętrze łazienki idealnie zagra z niewielką ilością wyrazistych dodatków. W tym możesz zaszaleć z oprawą lustra, ręcznikami, zasłoną prysznicową, dywanikiem, akcesoriami typu gąbki, szczoteczki do zębów, czy mydełka, a także – oczywiście – wszelkie pudełeczka, puzdereczka, czy skrzynki do przechowywania. Pamiętaj, że kluczem udanej metamorfozy łazienki jest umiar – zazwyczaj nie jest to duża przestrzeń i zbyt dużo kolorowych dodatków może zepsuć efekt.


DYWANIK ŁAZIENKOWY SMUKEE