Sprzymierzeńcy w domowych porządkach do biegu… gotowi… sprzątać!

Sprzymierzeńcy w domowych porządkach do biegu… gotowi… sprzątać!

09-08-2019

Wiosenne porządki już dawno za nami, ale oczywiście nie znaczy to, że w domu nie było sprzątane od wiosny! … Prawda? Najtrudniej jest zacząć bo… początki są zawsze trudne. Trzeba znaleźć płyn do mycia szyb, spray do mebli, piankę do czyszczenia kabiny prysznicowej, szczotki, szmatki i ściereczki. Trzeba sprawdzić czy końcówka mopa jest jeszcze w stanie coś umyć a nie tylko ubrudzić, czy mamy zapas gąbek i …i nie ma sensu więcej wymieniać. Do porządnego sprzątania musimy się po prostu dobrze przygotować, aby nie zaskoczyły nas nieprzewidziane sytuacje (które oczywiście były do przewidzenia). Bo przecież nie po raz pierwszy sprzątamy… Prawda? Poniżej przedstawiamy kilka pomocnych artykułów, które wesprą nas w wielkich porządkach jak i w tych mniejszych, codziennych.

Składane wiadra – wygoda użytkowania i oszczędność miejsca

Kosze, wiadra czy misy w każdym domu pełnią często niezastąpione funkcje. Nikomu nie uśmiecha się przenosić w ręce wilgotnego prania z pralki na suszarkę a moczenie ścierek i gąbek w małej misce z płynem, kiedy mamy ręcznie umyć całą kuchnię wydaje się wręcz niemożliwe. A jednak czasami nie mamy wyjścia, gdyż po prostu nie posiadamy w domu dużej misy czy kosza. Czemu? Głównym powodem jest oszczędność miejsca lub po prostu jego brak. Wiadro jest niezmiernie przydatne podczas sprzątania, ale na co dzień zajmuje tylko wolną i jak bardzo cenną przestrzeń. Na szczęście nie musimy rezygnować z wolnej przestrzeni jak i wygody podczas domowych porządków, gdyż na pomoc ruszają nam składane wiadra! Swobodnie posłużą nam one również jako miski i kosze, gdyż mają one różne kształty i wielkości. Z ozdobnymi, ułatwiającymi cyrkulację powietrza otworami na pranie (brudne bądź czyste), jako suszarka i ociekacz do naczyń na wygodnych nóżkach – idealny na podróże, czy po prostu jako wiadro do jego licznych, domowych zadań specjalnych. Złożone zajmuje bardzo mało miejsca – można je “wcisnąć” praktycznie wszędzie.

Mopy do zadań specjalnych – brudna podłoga nie ma szans!

Wybór mopa nie jest wcale prostą sprawą. Obecnie producenci oferują nam szeroki wybór mopów jeżeli chodzi o ich funkcje, wygląd czy zastosowania. Wygoda oczywiście też odgrywa ważną rolę, między innymi jeżeli chodzi o proces odsączania wilgotnej końcówki mopa. Nadal są zwolennicy ręcznego wyżymania co wcale nie dziwi, gdyż zapewne każdy z nas spotkał się z mało funkcjonalnym mechanizmem odsączania końcówki z nadmiaru wody. Mamy do wyboru mopy z prostokątną końcówką, której główną zaletą jest łatwe sprzątanie trudno dostępnych miejsc. Tego typu mopy wymagają wiadra dwukomorowego – jedna komora służy do usuwania zabrudzeń a druga do mycia i odsączania z nadmiaru wody. Zestaw taki nie dość, że wygodny to dodatkowo zajmuje mało miejsca, gdyż wiadro jest wąskie, a wysokie.

Mop obrotowy z bardzo chłonnej mikrofibry nadaje się idealnie do mycia wszelkich rodzajów podłóg – drewnianej, terakotowej czy też do czyszczenia paneli. Zastosowanie takiego mopa sprawdzi się również przy myciu okien (razem z parapetami), samochodu a nawet ściany. Łatwa w manewrowaniu końcówka dokładnie umyje trudno dostępne miejsca a obrotowy mechanizm płukania i odwirowania wewnątrz wiadra sprawi, że raz i na zawsze pożegnamy się z nadmiernym moczeniem podłogi źle odsączonym mopem. Mop płaski z wyciskaczem jest kolejnym rozwiązaniem dla osób nieprzekonanych do tradycyjnych wiaderek z wyciskaczem. Dwoma szybkimi ruchami jesteśmy w stanie usunąć z mopa nadmiar wody- drążek z mechanizmem wyciskającym wodę umożliwia bezdotykowe płukanie i wyciskanie końcówki czyszczącej. Jeżeli chcielibyśmy całkowicie wyeliminować konieczność korzystania z wiadra to idealną opcją będzie mop ze spryskiwaczem. Do specjalnego pojemnika na kiju wlewa się wodę z detergentem, który wedle potrzeb dawkujemy specjalnym przyciskiem. Tym samym nie musimy się obawiać nadmiaru wody na delikatnej podłodze, a samo wiadro jest nam zbędne.