Stylowa i funkcjonalna łazienka

Stylowa i funkcjonalna łazienka

25-01-2021

Łazienka to pomieszczenie, od którego wymagamy funkcjonalności i praktyczności. Spędzamy tutaj znaczną część dnia, dbając o higienę czy szukając ukojenia przed snem, dlatego też niezwykle istotne jest zwrócenie uwagi na estetykę. Podstawowym elementem aranżacji łazienki są odpowiednio dobrane oraz rozmieszczone akcesoria. Stanowią jednocześnie kluczowe znaczenie dla wygody użytkowania.

Ręcznikowy zawrót głowy

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia funkcjonalnej łazienki są oczywiście ręczniki. Przy ich wyborze zwracamy uwagę na materiał z jakiego są wykonane, gramaturę , kolor oraz rozmiar. Duży kąpielowy średni oraz mały do wytarcia rąk to zestaw idealny. Możesz postawić na ten sam kolor lub zachować podobną tonację kolorystyczną. Pamiętamy, że to właśnie kolor ręcznika pomoże nam w zmianie wystroju łazienki – nada elegancji, przełamie monotonność stając się głównym elementem dekoracyjnym łazienki. Możesz powiesić je na haczyku czy wieszaku lub umieścić na półce czy krześle łazienkowym, np. zwinięte w rulon bądź złożone w kostkę.

Ciepło i komfort dla Twoich stóp

Dywaniki to doskonałe dopełnienie aranżacji każdej łazienki. Kolorystyczne dopasowanie do np. koloru ręczników pozwolą na zachowanie harmonii i spójnej całości. Wykonane z przyjemnego w dotyku materiału umilą stawanie bosymi stopami (np. o poranku) i ochronią przed upadkiem na śliskiej i mokrej podłodze.

Dodatki

Akcesoria łazienkowe jak dozownik na mydło, kubeczek na szczoteczki to niezbędne detale, które wpływają na funkcjonalność jak i estetykę wnętrza. Odpowiednio dobrane np. w tym samym stylu, kolorze, nadadzą charakter przestrzeni. Jeśli zatem jesteście miłośnikami stylu glamour, postawcie na dodatki, które nadadzą wnętrzu blask. Doskonałym rozwiązaniem będą akcesoria w odcieniach złota czy srebra.