Stylowy salon

Stylowy salon

27-03-2020

Salon to często najbardziej reprezentacyjny pokój w naszym mieszkaniu. Bywa miejscem spotkań, odpoczynku lub zabawy. Niezależnie od tego czy zapraszamy gości, czy po prostu sami lubimy w tym pokoju dużo przebywać – warto zadbać o to, żeby salon był przytulny i wyglądał na zadbany. 

Dekoracyjne poduszki

Poduszki zdecydowanie należą do rzeczy, które są czymś użytkowym ale stanowią również element dekoracyjny. Dobra wiadomość jest taka, że można je zmieniać wraz z sezonami i upodobaniami. Rzecz ma się podobnie z kocami czy chociażby pościelą w sypialni. Tekstylia możemy zmieniać na różne okazje – pory roku, święta czy po prostu w ramach małej metamorfozy pomieszczeń. Te poduszki dekoracyjne z błyszczącą nitką są dostępne w pastelowych odcieniach. Będą więc pasowały do innych delikatnych dodatków, lub tych ciemniejszych – żeby stworzyć ciekawy kontrast. 

Dywan

Zauważyliśmy, że jest to część wystroju, o którą często występują spory. Z dywanem, czy bez dywanu? Gładki, czy we wzory? Strukturalny, puchaty, czy zupełnie płaski? Jeśli wśród domowników występują takie spory, najlepiej postawić na coś klasycznego i bezsprzecznie użytkowego – niech to będzie chodnik, który pozwoli zachować czystość w mieszkaniu. Po jakimś czasie może uda nam się przeforsować puchate dywaniki! 

Kwiaty oczyszczające powietrze

Dobrym pomysłem na małą metamorfozę salonu jest też wstawienie dużej ilości roślin. Słyszeliście o idei domowej dżungli? Jeśli jesteście wielbicielami zieleni i lubicie dbać o kwiaty – dlaczego by nie stworzyć takiej małej dżungli w jednym z pomieszczeń? Oprócz tego, że będzie wyglądało to świetnie, powietrze, którym oddychamy w tym pokoju zostanie dla nas przez rośliny oczyszczone. Do takich naturalnych filtrów należą między innymi te rośliny: paprotka, aloes, begonia, chryzantema wielokwiatowa czy skrzydłokwiat.