Świąteczny stół

Świąteczny stół

02-12-2019

Jak sprawić, by nasz świąteczny stół zapraszał do ucztowania? Najlepszym sposobem będzie urozmaicenie w kolorach i dodanie mu światła. Duża ilość dekoracji może wyglądać bardzo apetycznie. Pamiętajmy tylko, żeby zostawić miejsce na potrawy!   

Obrusy i bieżniki

Tworzenie warstw z tkanin będzie wyglądało bardzo ciekawie. Warto połączyć ze sobą różne kolory – tak, by taki stół przyciągał kontrastami. Oczywiście kolory świąteczne! Na ciemny obrus możemy położyć bieżnik w apetycznym, czerwonym kolorze. Nasz bieżnik łatwo się prasuje i jest odporny na zabrudzenia. Tak samo zresztą jak obrusy! Można więc zapomnieć o plamach z wina czy świątecznego barszczu… To już nie będzie naszym zmartwieniem.   

Maty dekoracyjne – idealne pod zastawę  

Kolejną warstwą, czy też urozmaiceniem na świątecznym stole mogą być dekoracyjne maty inspirowane kształtami liści. Szczególnie te złote i srebrne mogą bardzo przyciągać oko. Te odcienie będą świetnie komponować się ze świąteczną choinką, bo większość z nas stawia właśnie na srebrne i złote dodatki, prawda? To po prostu podkreślenie blasku świąt. Na tych matach zastawa stołowa i tradycyjne potrawy będą wyglądały bardzo apetycznie. 

Magiczne oświetlenie

Podczas grudniowych spotkań, wszyscy pragniemy zanurzyć się w magicznej i rodzinnej atmosferze. Jak wiadomo, jednym z elementów, który najbardziej może w tym pomóc jest właśnie światło. Dlatego mamy lampki na choince i lubimy zapalać świece podczas tych wyjątkowych dni. Warto też zadbać o piękne elementy światła na naszym stole. Wśród potraw warto umieścić świąteczne stroki, które będą oświetlać i ocieplać atmosferę naszych posiłków. Nasz zestaw dekoracyjny z czterema świecami nada się do tego doskonale.