Sylwester tuż… tuż

Sylwester tuż… tuż

28-12-2020

31 grudnia to szczególna i wyjątkowa noc. Żegnamy się ze starym rokiem czyniąc przy tym moc podsumowań  i nierzadko deklaracji mniejszych lub większych zmian. Na Nowy Rok patrzymy z wielką niewiadomą, jak również z nadzieją i marzeniami. I choć ten Sylwester będzie różnił się od wszystkich znanych nam z poprzednich lat hucznych imprez i bali, nie znaczy, że nie powinniśmy przywitać go w dobrym nastroju i pięknej oprawie.

Zacznij od … przystrojenia domu  

Daj się ponieść w ostatnią noc w roku! Balony to absolutny must have każdej imprezy, tym bardziej Sylwestra! Oprócz zwykłych balonów możemy zdecydować się na  balonowe cyfry i litery  tworząc z nich tekst czy napis (np. cyfry symbolizujące Nowy Rok, napis „Szczęśliwego Nowego Roku”).  Napełnione helem mogą stanowić niebanalną ozdobę krzeseł, stołu czy nawet zastawy. Można je również umieścić przy suficie, aby z ozdobnymi wstążkami nadały wnętrzu prawdziwie imprezowego charakteru i wprawiły w szampański nastrój. A do tego czapeczki, ozdobne okulary, serpentyny zawieszone na krzesłach czy ramach obrazów. Warunek jest jeden – niech się świeci, zatem dodatków w odcieniach złota i srebra nigdy za wiele.

Pyszna zabawa

31 grudnia może być również okazją dla prawdziwej uczty- czemu nie! Możesz zdecydować się na przygotowanie kilku potraw lub przekąsek z różnych stron świata. Z kuchni meksykańskiej możemy przygotować na przykład tortille czy kukurydziane nachos, natomiast deska kilku rodzajów serów, wśród których znajdziemy Camembert, Brie, Roquefort uzupełniona winem będzie stanowić doskonałą francuską przystawkę. Hitem sylwestrowym cieszącym się niesłabnącą popularnością już od wielu lat jest oczywiście sushi. Samodzielnie przygotowane to również świetna zabawa. Pamiętaj, że prócz bambusowej maty i pałeczek powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedni zestaw naczyń. W miseczkach możesz podać ryż lub napełnić je dowolnymi dodatkami, w mniejszych natomiast umieścić sos.  Na prostokątnych talerzach  do podawania sushi możesz również ułożyć wasabi lub imbir. Czyż nie brzmi zachęcająco?