Sypialnia przygotowana na wypoczynek

Sypialnia przygotowana na wypoczynek

02-04-2020

Spokojny sen to podstawa dobrego samopoczucia. Oprócz tego, że powinniśmy spać przez odpowiednią ilość godzin, ważne jest też gdzie, i jak śpimy. Urządzając pomieszczenie, w którym mamy wypoczywać, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. 

Pościel 

Pierwsza sprawa to pościel – warto wybrać taką, która odpowiada naszemu gustowi. W końcu będzie to pierwsza rzecz, jaką zobaczymy po przebudzeniu! Jeśli lubicie bawić się wystrojem wnętrz, wiecie na pewno, że pościel to jeden z elementów, który daje nam największe poczucie zmiany. Ponieważ zmieniamy ją dosyć często, możemy mieć różne wzory i kolory, które będą odpowiadały porom roku czy po prostu naszemu nastrojowi.  

Światło 

Druga kwestia to oświetlenie. Dla większości z nas najlepszy sen jest wtedy, gdy jesteśmy w ciemności. Zachęcamy więc do tego, aby w sypialni mieć zasłony i firanki, które stworzą nam taką miłą atmosferę półmroku czy całkowitego mroku. Oczywiście jest to też jeden z ważniejszych elementów wystroju. Kto urządzał mieszkanie od zera ten wie, że zawieszenie zasłon to zazwyczaj brakujący element, który potrafi zmienić oblicze pomieszczenia! Jeśli natomiast chcemy poczytać wieczorem książkę – polecamy lampkę, którą można zamontować na stoliku nocnym lub ramie łóżka. 

Przechowywanie

Sypialnia nie powinna być miejscem, w którymi gromadzimy dużo przedmiotów. Skoro i my odpoczywamy, to niech odpoczną również oczy. Jeśli jednak zależy nam na ładnej ekspozycji drobiazgów – dobrze jest stawiać je na półkach czy regałach, które pozwolą nam na dobrą organizację w minimalistycznym stylu. Te regały są świetne, ponieważ przymocowane do ściany same w sobie są dekoracją. Nie zajmują też miejsca na podłodze więc sprawdzą się idealnie w niedużej sypialni.