Szybka metamorfoza wnętrza? Challenge accepted.

Szybka metamorfoza wnętrza? Challenge accepted.

22-09-2021

Wraz z nadejściem okresu jesiennego, coraz więcej czasu zaczynamy spędzać w domu zaciszu. U wielu z nas zauważalna jest wówczas jednoczesna nieodparta pokusa wprowadzania zmian w naszych czterech kątach. Pamiętaj, nie musimy od razu rzucać się w wir remontów i burzenia ścian. Czasami wystarczy skupić się na detalu, dodać jakiś element aby podkreślić bądź nawet odmienić charakter przestrzeni. Do dzieła!

Nowe stare meble

Znudziły Ci się Twoje stare meble? Nie możesz patrzeć na zadrapania, rysy czy wgniecenia? Wybierz sprawdzone rozwiązanie – okleina meblowa! Wybierz swój wymarzony kolor i wzór a następnie … po prostu przyklej i odmień swoją przestrzeń. Umieszczone na meblach nadadzą świeżości i … wymarzonego designu! Zatem… do dzieła!

Porządek w szufladach

Nic tak nie zmienia wnętrza, jak zrobienie porządków. A porządki najlepiej zacząć od szuflad. Na wstępie spróbuj opróżnić ich zawartość i posegreguj. Pożegnaj się zatem z niepotrzebnymi rzeczami, np. garnkami, których nie używałeś latami, bądź o istnieniu nawet nie wiedziałeś. Po dokładnym wyczyszczeniu i wysuszeniu szuflad doskonałym pomysłem będzie skorzystanie z pomocy antypoślizgowych mat do szuflad bądź półek. Zapobiegają niekontrolowanemu przesuwaniu się przedmiotów, jak również ochronią przed zarysowaniem powierzchni szafek, półek lub blatów. Dostępne w sprzedaży rolki możesz swobodnie przycinać i dopasowywać do rozmiaru szafek, czy szuflad. A później…  wyselekcjonowane przedmioty należy ułożyć w odpowiedniej kolejności, w myśl zasady aby z przodu znajdowały się produkty czy przedmioty, których używamy najczęściej, i gotowe. Wśród dostępnych wzorów i kolorów mat możecie wybrać te, które kolorystycznie będą spójne z wykładaną powierzchnią lub też zaszaleć z kolorowym wzorem …

(Stylowe) odmierzanie czasu

Kto powiedział, że zegar nie może być też elementem dekoracyjnym? Popularne zegary na ścianę mogą przybierać różnorodne ciekawe formy dzięki czemu niezwykle efektownie uzupełnią aranżację ściany, a czas będzie mijał chociaż troszeczkę przyjemniej…Umieść go nad komodą, kominkiem, zawieś w salonie nad stolikiem kawowym – z pewnością będzie doskonale prezentować się w każdej przestrzeni i cieszyć oko domowników i gości.