Szybko i smacznie, czyli sprzęt kuchenny dla wygodnych i głodnych.

Szybko i smacznie, czyli sprzęt kuchenny dla wygodnych i głodnych.

25-04-2019

Kupując sprzęt AGD zwracamy dużą uwagę między innymi na funkcjonalność i łatwość w obsłudze. Nie jest inaczej, gdy mówimy o drobnym sprzęcie kuchennym jak np. mikrofala, robot kuchenny czy sokowirówka. Oczywiście bez większości tych kuchennych “pomocników” dało się kiedyś żyć i da się  teraz, ale czemu nie skorzystać z pomocnej dłoni jaką oferuje technologia? Poniżej kilka sprzętów AGD, które przydadzą się w każdej kuchni – nie ważne czy jest to kuchnia studenta, rodziny z dziećmi czy starszej osoby. Łatwe w użyciu akcesoria sprawią, że przygotowywanie posiłków stanie się szybkie i przyjemne. Małym wysiłkiem urozmaicimy nasze naszą codzienną dietę w smaczne dania i przekąski. Jeżeli coś może nam ułatwić codzienne życie, to czemu z tego nie skorzystać?

Blender

Znudziły się tradycyjne zupy? A może by tak spróbować zup-kremów? Nic prostszego! Wystarczy ugotować ulubione warzywa, doprawić do smaku i zmiksować! Nie musimy się bawić w równiutkie krojenie warzyw przed wrzuceniem do garnka, gdyż tym zajmie się ręczny blender. Dla bogatszego smaku radzimy na początek poddusić warzywa na patelni – zupa stanie się bardziej aromatyczna. Posiadamy blender z pojemnikiem w komplecie? Fantastycznie! Mielenie różnego rodzaju orzechów do ciast czy kruszenie kostek lodu do przygotowania orzeźwiających napojów nie było jeszcze tak proste! Zapoznaj się najpierw z zastosowaniami sprzętu, gdyż nie wszystkie mają funkcję kruszenia lodu, czy innych mrożonek. Używając sprzęt zgodnie z instrukcją obsługi przedłużysz jego żywotność. Jedna z najważniejszych rad: ostrza blendera myj bezpośrednio po użyciu, co zapobiegnie zaschnięciu się resztek- w większości przypadków wystarczy przepłukanie go pod bieżącą wodą (oczywiście po uprzednim odłączeniu go od kontaktu!).

Opiekacz kanapek

Kto nie lubi tostów i kanapek na ciepło niech pierwszy rzuci kamieniem! Ta szybka i smaczna przekąska nie raz ratuje nas w nagłych atakach głodu, kiedy jesteśmy akurat w pośpiechu. Wystarczy włożyć do kanapki ulubione dodatki (z serem w roli głównej), zamknąć opiekacz i czekać aż dojdzie do nas piękny aromat opiekanego pieczywa i topionego sera…. mmmm… czujecie ten zapach? Nie chcemy się ograniczać tylko do kanapek na ciepło? Zaopatrzmy się w opiekacz z wymiennymi wkładami, który pozwoli przyrządzić również gofry czy grillowane warzywa i mięso. Wrapy? Żaden problem – zawijamy składniki w tortille i zamykamy w opiekaczu. Teflonowe powłoki zapobiegają przywieraniu jedzenia i są łatwe w czyszczeniu, a dodatkowo nie wymagają dużej ilości tłuszczu.

Waga kuchenna

O zaletach wagi kuchennej nie trzeba nikogo przekonywać. Pewnie większość z nas doświadczyła porażki, kiedy to ciasto z odmierzanymi “na oko” składnikami nie wyszło. Nie ma sensu eksperymentować podczas gotowania- jeżeli korzystamy z gotowych przepisów to trzymajmy się podanych tam miar. Nic nie odmierzy nam produktów suchych czy płynnych lepiej niż waga, najlepiej z wygodnym pojemnikiem w komplecie. Jest ona niezbędnym sprzętem w każdej kuchni, czy to tej profesjonalnej czy domowej. Dzisiejsze wagi ważą z dokładnością do 1 grama i posiadają zmienne jednostki pomiaru, dzięki czemu łatwiej będzie odmierzyć różnego rodzaju składniki, przez cukier po mleko. Osoby będące na diecie lub wszyscy ci, dla których liczenie kalorii spożywanych posiłków jest ważne, docenią wygodę i dokładność kuchennej wagi, której nie zastąpią żadne miarki.