Trendy wystroju wnętrz

Trendy wystroju wnętrz

05-01-2017

Wraz z przywitaniem Nowego Roku poznajemy tegoroczne trendy, które będą królowały w naszych domach. Choć wnętrza to nie ubrania i trudniej jest zmienić nasz dom niż zawartość szafy, to niekiedy warto dodać choć kilka elementów, aby nadać naszym wnętrzom świeżości. Jeśli zaś jesteście w trakcie urządzania swojego wymarzonego domu, zaczerpnijcie nieco inspiracji z targów wnętrzarskich i poszukajcie czegoś dla siebie. 

W tym roku projektanci i trendsetterzy stawiają na naturę. Oznacza to, że we wnętrzach pojawi się motyw lasu, natury i kolory ziemi. W naszych domach muszą więc zakwitnąć rośliny – zarówno te w doniczce jak i na ścianach.
Podobnie jak w zeszłym roku, modne będą ciepłe odcienie metali. Złoto lub srebro doda wnętrzu odrobinę elegancji i będzie pasowało niemal do każdego stylu. Powoli „ na salony“ wkraczają również naturalne kamienie szlachetne i drobne dodatki marmurowe.

Tegoroczne trendy wnętrzarskie powstały z myślą o stworzeniu domu, w którym możemy się zrelaksować podobnie jak na łonie natury, czy w lesie, stąd też najmodniejszymi kolorami tego sezonu będzie butelkowa zieleń, mięta oraz szmaragd. I choć w tym roku stawia się na harmonię, nie oznacza to że nie ma tu miejsca na szaleństwo. Do kolorów ziemi idealnie będą pasowały intensywne akcenty turkusu, żółci, zieleni, czy amarantu. W ten sposób nawiążemy do stylu boho, który jest hitem kilku ostatnich lat. Do naturalnych materiałów jak drewno, korek, papier czy beton dodajmy oryginalne dodatki złotego ornamentu, elementy w stylu vintage. czy kolorowe pamiątki z podróży, szczególnie z Bliskiego Wschodu, Indii czy Afryki, której barwy nawiązują do kolorów ziemi. Dzięki takim akcentom rozweselimy nieco nasze spokojne wnętrza i myślami wrócimy do odległych krajów.

Ten rok zapowiada się niezwykle ciekawie i daje nam dużo możliwości. Osoby spokojniejsze znajdą ukojenie w naturalnych kolorach i materiałach, a buntownicy i domownicy z artystyczną duszą odszukają radość w naturalnych wnętrzach przełamanych radosnymi akcentami. Do Was należy tylko wybór, w którym klimacie czujecie się najlepiej!

Tekst: Joanna Prus