Triki, które sprawią, że przechowywanie rzeczy w szafie nie będzie koszmarem

Triki, które sprawią, że przechowywanie rzeczy w szafie nie będzie koszmarem

30-01-2018

Każdy ma swój “szafiarski” styl – jedni lubią mieć idealny porządek, inni preferują większy chaos, uznając, że wtedy łatwiej jest coś znaleźć. Dla jednych i drugich mamy dziś kilka sprytnych rozwiązań, które pozwolą zaprowadzić zarówno porządek w chaosie, jak i porządek w… porządku.

Zorganizuj swoje buty

Buty są dość skomplikowanym akcesorium do przechowywania – zwłaszcza te na obcasie. Jeśli nie chcesz zagracać nimi całego przedpokoju, postaraj się wygospodarować trochę miejsca w szafie. Świetnie sprawdzą się wszelkie organizery na buty zawieszane na drążku szafy, sprytnym pomysłem będzie też zamontowanie małych poręczy na wewnętrznych drzwiach szafy i zaczepienie o nie butów obcasami.

Fot. Oliver Thomas Klein on Unsplash

Skorzystaj z wachlarza wieszaków

Rodzajów wieszaków jest mnóstwo – klasyczne, te na spodnie, na akcesoria i nasze ulubione – “piętrowe”, na których można przechowywać po kilka rzeczy jednocześnie. Im cieńsze wieszaki, tym więcej rzeczy pomieścisz w szafie, więc jeśli masz bardzo dużo rzeczy, raczej zrezygnuj z modnych drewnianych wieszaków i postaw na cienkie druciaki.

Drzwi to też szafa

Wewnętrzna strona drzwi szafy to świetne miejsce do przechowywania samo w sobie – nie tylko w przypadku wspomnianych wcześniej butów. Różnego rodzaju drążki i haczyki mogą ułatwić przechowywanie tam takich rzeczy, jak chusty, szale, torby i torebki, paski, etc.

Dodatkowy drążek

Kto powiedział, że w szafie jest miejsce tylko na jeden drążek? Zamontuj drugi w połowie wysokości między górnym drążkiem, a dnem szafy i tym sposobem podwoisz miejsce na przechowywanie wiszących ubrań, butów, czy akcesoriów. Proste, szybkie i w sytuacji kryzysowej nie trzeba kupować nowej szafy!

Górna półka

Najbardziej problematyczne miejsce w każdej szafie – rzadko tam zaglądamy, bo jest wysoko i z tego samego powodu często chaotycznie upychamy tam rzeczy. Żeby zachować tam względny ład, postaw na separatory, które zamienią wielką górną półkę w kilka mniejszych – w ten sposób unikniesz bałaganu i wypadających z szafy rzeczy.

Separatory do szuflad

Jeśli masz szafę z szufladami, koniecznie postaw na separatory – o wiele łatwiej będzie Ci przechowywać w jednej nawet kilka różnych rodzajów ubrań, czy akcesoriów.

Rzeczy, z którymi jesteś w separacji

Każdy z nas ma w szafie rzeczy, w których nie chodzi, ale szkoda je wyrzucić, bo “może znowu schudnę” albo “może znowu będzie modne”. Spokojnie, nie każemy Ci pozbywać się niczego – wybierz swoje lekko zapomniane perełki i schowaj je w jedno miejsce. Może to być pudło, pokrowiec na ubrania, lub osobna półka w szafie.